Sony wyda ponownie swoją pierwszą konsolę w postaci PlayStation Classic! Znów zagramy w legendarne tytuły

Przyznaję, że nie jestem typem gracza. Zdarza mi się raz w tygodniu pograć w Fifę, GTA czy Wiedźmina. Jednak kiedy zobaczyłem, że Sony zdecydowało się wypuścić PlayStation Classic, czyli odświeżoną wersję PlayStation pierwszej generacji, niemal zacząłem przeliczać gotówkę na zakup. To była pierwsza poważna konsola mojego dzieciństwa, w czasach kiedy grać chodziłem do kafejki internetowej.

Reklama

Nowa wersja tej kultowej konsoli zostanie wydana 3 grudnia. Wyczuwam, że może to być hit tegorocznych świątecznych zakupów.

Reklama

Do zestawu zostaną dodane dwa kontrolery wyglądające dokładnie tak jak te oryginalne. Dodatkowo w pamięci konsoli będzie zainstalowanych 20 klasycznych gier. Na razie ujawniono tylko cześć z nich. Hitami, które trafią do pamięci konsoli są między innymi: Wild Arms, Ridge Racer Type 4, Jumping Flash, Tekken 3 oraz Final Fantasy VII. Szczerze mówiąc, jestem zachwycony z tego wyboru, chociaż brakuje mi przede wszystkim Crash Bandicoota, nad którym spędzałem długie godziny, manewrując między skrzynkami z dynamitem.

Sony PlayStation Classic fot. Sony

Nowa konsola będzie o 45% mniejsza od swojego pierwowzoru. Doznania po zakupie maja być podobne do tych związanych z pierwszą konsolą. Sony poinformowało, że pudełko, w które zostanie zapakowany sprzęt, będzie takie jak to, w jakim mogliście znaleźć naszą konsolę prawie 25 lat temu. Sprostanie wymaganiom nowych telewizorów wymagało również zastąpienia klasycznego złącza telewizyjnego wejściem na kabel HDMI. Za powrót do wspomnień będziemy musieli zapłacić 99,99 euro, a więc ponad 400 zł. Dokładnej polskiej ceny na razie nie znamy.

Skąd pomysł na taki powrót w stylu retro u Sony? Myślę, że nie bez znaczenia jest popularność, jaką cieszą się odświeżone wersje konsol Nintendo NES i SNES. Ten sprzęt sprzedaje się na całym świecie w ogromnych ilościach. Nietrudno więc zrozumieć decyzję Japończyków. Szczerze mówiąc nie mam nic przeciwko temu, jeśli nowy sprzęt w godny sposób odda chwałę swojemu protoplaście, chociaż cena mogła by być nieco niższa.

W jakie gry z PS1 Wy byście najchętniej zagrali na nowej-starej konsoli?

Źródło: blog.eu.playstation.com