Sony WI-1000XM2 – nowe słuchawki bezprzewodowe z pałąkiem na szyję

Technologia aktywnej redukcji szumów w słuchawkach to cecha, o którą pyta coraz więcej klientów. Przyczynia się do tego przebywanie w ciągłym hałasie, czy to w zakładzie pracy, na ulicy czy podczas podróży środkami komunikacji publicznej. Producenci starają się sprostać tym oczekiwaniom, czego przykładem jest firma Sony i zaprezentowane podczas targów IFA w Berlinie słuchawki WI-1000XM2.

Opisywany model to kolejny przedstawiciel rodziny słuchawek japońskiego producenta, której głównym atutem jest wysoka jakość dźwięku oraz autorska technologia redukcji hałasu, bazująca na współdziałaniu konstrukcji pasywnej z oprogramowaniem do aktywnego osłabiania dźwięków otoczenia. Jako że WI-1000XM2 to słuchawki wykorzystujące pałąk zakładany na szyję, zastosowano odpowiednie wyprofilowanie wkładek dokanałowych. Szczelne wypełnienie kanału słuchowego powoduje skuteczną eliminację większości niepożądanych odgłosów. Kiedy zapora pasywna okaże się niewystarczająca, zadanie zapewniania komfortu słuchaczowi przejmuje procesor HD QN1. Sony deklaruje, że jest to najlepsze urządzenie tego typu na rynku. Ten potrafi, między innymi, kompensować różnice w ciśnieniu atmosferycznym, co pozwala odbywać podróże samolotem bez związanego z tym dyskomfortu jakim jest jednostajny szum powietrza.

Za dostarczenie wprost do uszu słuchacza dźwięku najwyższej jakości odpowiadają dwa niezależne przetworniki: dynamiczny oraz armaturowy. Przetwornik dynamiczny o średnicy 9 mm odpowiada za wierną reprodukcję niskich tonów i głębię dźwięku, podczas gdy zbalansowany przetwornik armaturowy emituje dźwięki o wysokiej częstotliwości, nadając sopranom wyrazistość.

Nowe akcesorium Sony pozwala na nieustanne słuchanie muzyki nawet przez 10 godzin, a dzięki technologii szybkiego ładowania, podłączenie do źródła zasilania na 10 minut potrafi zapewnić 80 minut pracy. Nie zapomniano również o technologii Adaptive Sound Control, dopasowującej brzmienie do wymagań konkretnego użytkownika oraz wsparciu dla asystentów głosowych – Asystent Google oraz Amazon Alexa.

Słuchawki Sony WI-1000XM2 pojawią się w sprzedaży w styczniu 2020 roku w cenie 330 euro. Nowym modelem Japończyków powinny zainteresować się przede wszystkim osoby, które spędzają z słuchawkami w uszach szczególnie dużo czasu, a z różnych przyczyn nie mogą korzystać z konstrukcji nausznych. Wykorzystanie pałąka sprawia, że dyskomfort związany z ciężarem pojawia się znacznie później, niż w przypadku modeli nieposiadających sztywnego punktu podparcia.

Źródło: informacja prasowa Sony