Sony wciąż pamięta o swoich tabletach. Stawia na design

Tablety Sony o których pisaliśmy w zeszłym miesiącu wywołały spore zamieszanie. Ich specyfikacja techniczna, z paroma wyjątkami, nie różni się wiele od tej, którą możemy zobaczyć w produktach konkurencji. Ale innowacyjność technologiczna nie wydaje się być priorytetem Sony, firma woli się skupić na czymś, co wyróżni ich produkty spośród tłumu – na wyglądzie.

Prezes Sony Electronics, Phil Molyneux, podczas konferencji prasowej dedykowanej domowym centrom rozrywki, został zapytany o tablety i plany Sony wobec tego rynku. Padła odpowiedź, której się spodziewaliśmy:

Reklama

„We know for sure that to stand out from the crowd – we must stand out – that we have to have, deliver a differentiated entertainment experience to consumers. We’re very focused on that.”

(„Wiemy na pewno, że żeby wyróżniać się wśród konkurencji – musimy wyróżniać się wśród konkurencji, że musimy dostarczyć klientom produkty, które zapewnią całkowicie odmienioną formę rozrywki. To nasz priorytet.”)

Jeżeli Sony rzeczywiście chce zaistnieć na rynku tabletów, musi się pospieszyć. Krążą słuchy, że producent chce zaprezentować pierwsze urządzenia późnym latem, co, przy aktualnym tempie rozwoju technologii, może sprawić, że firma wypadnie z gry jeszcze zanim właściwie do niej dołączy.

Miejmy nadzieję, że tablet, który widzieliśmy na stoisku Sony Ericssona podczas targów MWC 2011 nie jest zapowiedzią ścieżki, którą zamierza podążyć Sony; to regres, nie progres.

Wątpię jednak, aby się tak stało. Sony od zawsze słynęło z wyszukanego designu swoich produktów i nie sądzę, aby zarząd zdecydował się podjąć tak wielkie ryzyko i wejść na rynek z tabletami wyglądem przypominającymi pierwsze tego typu urządzenia. Bardziej skłonny byłbym powiedzieć, że spodziewać możemy się urządzeń inspirowanych wyglądem serii telewizorów Bravia – minimalistycznych i bardzo eleganckich. Potwierdzać to może zapowiedziana w nadchodzących tabletach Sony obecność oprogramowania do bezprzewodowej obsługi tych telewizorów.

Jak myślicie, czym oczaruje nas Sony? Wiemy, że stawia na wygląd swoich tabletów, jak chcielibyście żeby wyglądał tablet idealny? Podzielcie się swoimi nawet najskrytszymi marzeniami.