Sony Vita OS zadebiutuje na tabletach i smartfonach? - Tabletowo.pl

Sony Vita OS zadebiutuje na tabletach i smartfonach?

Tabletowo.pl Sony Vita OS zadebiutuje na tabletach i smartfonach? Nowości Plotki / Przecieki

Znacie Kazuo Hirai? Jeżeli interesujecie się produktami Sony, nazwisko tego pana na pewno nie jest Wam obce. Kazuo Hirai to człowiek, który wkrótce stanie na czele japońskiego giganta elektroniki użytkowej i rozrywkowej. Jak donosi wschodni portal AV Watch, podczas sesji Q&A pan Hirai powiedział dziennikarzom, iż Sony chce, aby system operacyjny Vita OS (będący oparciem dla nowej konsoli PlayStation Vita) uważany był za oprogramowanie dla wszystkich urządzeń mobilnych (nie tylko konsoli do gier), a firma rozważa udostępnienie go smartfonom i tabletom internetowym.

W artykule opublikowanym przez AV Watch zacytowano również starszego wiceprezesa Sony, Yoshio Matsumoto, który w następujący sposób wypowiada się o założeniu oprogramowania Vita OS:

„Jeśli pytacie, czy stworzyliśmy go [Vita OS] tak, aby można było go rozszerzyć na smartfony i tablety jednocześnie zachowując dużą stabilność niezbędną konsolom do gier – odpowiedź brzmi tak. Nie oznacza to jednak, że system trafi na smartfony i tablety w tej chwili, aczkolwiek zaprojektowano go z myślą o takiej ewentualności.”

Nie wiem jak Wam, ale mnie stworzona przez Sony koncepcja Vita OS jako systemu uniwersalnego bardzo przypadła do gustu. Choć Sony Ericsson nie odnosi spektakularnych sukcesów na rynku urządzeń mobilnych, wydanie oprogramowania dającego dostęp do szerokiego wachlarza wysokiej jakości gier, mogłoby zmienić jego sytuację. Jednakże czy na rynku jest miejsce dla jeszcze jednego systemu operacyjnego? Jeśli Sony rzeczywiście kryje asa w rękawie, pochwali się nim podczas zbliżających się wielkimi krokami targów Mobile World Congress w Barcelonie.

Update:

Szukając grafiki do tego artykułu, natrafiłem na ciekawą informację. Otóż kilka lat temu, jeszcze przed prezentacją systemu bada, Samsung zarejestrował nazwę Vita OS i stronę internetową samsungvita.com (obecnie nieaktywna). Kto wie, czyżby już wtedy po głowach inżynierów z Samsunga i Sony chodziła współpraca?

Tabletowo.pl Sony Vita OS zadebiutuje na tabletach i smartfonach? Nowości Plotki / Przecieki

źródło: AV Watch, Phones-Online via The Verge

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona