Sony uśmierca kolejną aplikację

Japoński gigant jest w trakcie kolejnych wielkich zmian organizacyjnych w swojej firmie. Ze względu na nie rzucające na kolana wyniki finansowe, ich główną ideą zdaje się być optymalizacja kosztów. A jak optymalizacja, to z czegoś trzeba zrezygnować. Tym razem padło na autorską aplikację do obsługi e-maili.

Trochę szkoda, że ta informacja nie poszła w świat pierwszego listopada, bo chętnie zapaliłbym znicza za klienta poczty elektronicznej od Sony. W swoich czasach była to naprawdę udana aplikacja, z której przez pewien czas korzystałem. Japończycy w swoim stylu zdecydowali się na jednoczesne uśmiercenie i… nie uśmiercenie programu. Już wyjaśniam Wam dokładnie, o co chodzi i z czego wynika taka, a nie inna decyzja Sony.

Reklama

Mniejszy, ale nadal ciekawy – Sony Xperia 5 (recenzja)

Na ten moment firma potwierdziła, że Sony Email przestaje być obsługiwana przez Xperię 5 oraz przyszłe urządzenia. Program zniknie też ze Sklepu Play i nie słychać ani słowa o wdrożeniu jakiegoś autorskiego zamiennika. Jasne, można zgodzić się w kwestii tego, że lwia część użytkowników i tak korzysta z Gmaila lub rozwiązań firm trzecich. Niemniej jednak szkoda, że tracimy kolejną alternatywę. Ostatnie uaktualnienie powinno ukazać się do 16 grudnia tego roku. Po tym terminie odnotowane luki nie będą już usuwane.

So Lounge, Xperia. Sony zamyka swoją aplikację z informacjami o promocjach

Wiemy też, że pewne zmiany czekają aplikację Album. 31 marca 2020 roku zniknie kopia zapasowa obsługiwana przez Amazon. Jeśli korzystacie z tej formy backupu, lepiej rozważcie swoje opcje. Co by nie mówić, macie jeszcze trochę ponad kwartał na zmianę czy to aplikacji czy usługi przechowywania danych w chmurze. Wszystkich tych, którzy myślą, że wystarczy odpuścić aktualizację, muszę wyprowadzić z błędu. Nawet jeśli tego nie zrobicie, to po rzeczonym terminie Amazon Backup nie zadziała, pojawi się komunikat o błędzie.

Fot za: XperiaSite

Na ten moment nie wiadomo, czy producent ma jeszcze jakieś aplikacje w kolejce do wycięcia. W ostatnim roku Sony pożegnało się już z kilkoma swoimi autorskimi tworami i wiele wskazuje na to, że w imię zachowania rentowności, Japończycy nie zawahają się przed kolejnymi cięciami. W głębi serca mam nadzieję, że firma ocali chociażby swoją genialną aplikację Galerii Zdjęć, która – w mojej subiektywnej opinii – jest jedną z najlepszych, jakie są na rynku.

źródło: XperiaSite