Sony Tablet S trafił do przedsprzedaży. Zainteresowani?

Reklama

Sony Tablet S jest urządzeniem, które jednych do siebie przyciąga dość nietypowym designem, a innych odpycha specyfikacją porównywalną do większości konkurencyjnych urządzeń na rynku i ceną, która – co by tu dużo nie mówić – do niskich nie należy. Odpowiada za to dwurdzeniowa Tegra 2 i Android Honeycomb, czyli… nic nowego, standard. Jeśli jednak jesteście zainteresowani tabletem Sony – mam dobrą wiadomość. Urządzenie pojawiło się w przedsprzedaży w Stanach, a to oznacza, że już niebawem trafi także do Europy, a co za tym idzie – do Polski.

Tablet można zamawiać zarówno na stronie producenta, jak i przez amerykański Amazon – wysyłka ma nastąpić 16 września. Koszt modelu 16GB (WiFi-only) to 499 dolarów, natomiast 32GB (WiFi-only) – 599 dolarów. Co ciekawe, inne sklepy (np. Best Buy czy Future Shop) mają rozpocząć jego sprzedaż 23 września. W Europie cena ma wynosić 479 euro (16GB) lub 579 euro (32GB) – pierwszy ma trafić do sklepów we wrześniu, drugi – w październiku.

Reklama

Jeśli chodzi o dostępność Sony Tablet S w Polsce – można się go spodziewać na półkach sklepowych rzekomo w połowie października w cenach wynoszących (via: VaioBlog):
– 1999 złotych za 16GB, WiFi;
– 2499 złotych za 32GB, WiFi;
– 2599 złotych za 16GB, WiFi+3G.

Nie może zabraknąć także przypomnienia parametrów technicznych modelu, które poza wspomnianym procesorem i systemem operacyjnym, zawierają także: 9,4-calowy ekran o rozdzielczości 1280 x 800 pikseli, aparat 5 Mpix, kamerkę 0,3 Mpix, microUSB, Bluetooth, slot kart SD oraz baterię o pojemności 5000 mAh.

Nasze wideo z IFA 2011 z Sony Tablet S w roli głównej możecie znaleźć poniżej, natomiast opisane wrażenia i zdjęcia – tutaj.

źródło