Sony Tablet P na IFA 2011. P jak… porażka? (hands-on)

Dobre słowa dla tabletów Sony wyczerpałam przy krótkiej charakterystyce Sony Tablet S, który naprawdę zrobił na nas niezłe wrażenie. W momencie, gdy wzięliśmy do rąk drugi z modeli producenta – Sony Tablet P – czar prysł. Wydawać by się mogło, że jego nietypowy design i zastosowanie dwóch dotykowych ekranów powinno przyciągać potencjalnych klientów (być może zwłaszcza kobiety) – my jednak temu modelowi z całą stanowczością podziękujemy.

Zacznijmy od wspomnianego designu. Sony Tablet P przypominać może kobiecą puderniczkę, która po otwarciu oferuje zarówno puder, jak i lusterko. W tym przypadku mamy do dyspozycji dwa dotykowe wyświetlacze (o przekątnej 5,5″ każdy) – dlaczego? Nam wydaje się, że producent po prostu chciał stworzyć coś, co może się w jakiś sposób wybijać na tle konkurencji. A że nie potrafił zaoferować lepszej specyfikacji od konkurencji, to postawił na nietypowy wygląd tabletu. Ale w rzeczywistości ani to ładne (IMO), ani użyteczne…

W poniższym filmiku Jarek stwierdził, że urządzenie to jest w pewnym sensie kwintesencją mobilności. W momencie, gdy go potrzebujemy – otwieramy (jak wspomnianą puderniczkę) – a zaraz później składamy, ograniczając powierzchnię zajmowaną przez urządzenie o połowę. Może i brzmi ciekawie, ale nas to jednak nie przekonało (a Was?).

Owszem, dotykowe ekrany są bardzo czułe i – podobnie jak w przypadku Sony Tablet S – świetnie reagują na dotyk. Co ciekawe (i co możecie zobaczyć poniżej), w momencie przesuwania palca przez dwa ekrany (np. od dołu do góry) nie ma żadnych lagów – ku naszemu zaskoczeniu całość działa bardzo płynnie.

Specyfikacja Sony Tablet P:
– dwa ekrany o przekątnej 5,5″ każdy (1024 x 480 pikseli – nie, to nie błąd! [ź]),
– Android 3.2 Honeycomb,
– aparat 5 Mpix,
– kamerka 0,3 Mpix,
– dwurdzeniowa Tegra 2, 1GHz,
– 4GB pamięci wewnętrznej,
– slot kart pamięci,
– microUSB,
– Bluetooth,
– WiFi,
– bateria 3080 mAh (do 7h),
– wymiary otwartego: 158 x 180 x 12-13.5 mm,
– wymiary zamkniętego: 79 x 180 x 26 mm,
– waga: 370 g.

Tablet Sony P trafi do sprzedaży wyłącznie w jednej wersji (WiFi/3G) w połowie listopada. Jego cena będzie wynosiła 599 euro.