Sony szykuje kolejny smartfon ze średniej półki

Ostatnio firma Sony ma bardzo pracowity czas. Przygotowuje kolejną generację swojego flagowca i, co równie ważne, prowadzi zaawansowane prace nad dwoma smartfonami ze średniej półki: C4 Cosmos oraz Lavender. Dowiedzieliśmy się kilka interesujących rzeczy na temat drugiego z modeli. Co pozwoli mu na podjęcie walki z innymi „średniakami”?

Reklama

Sony Lavender otrzyma spory ekran o rozdzielczości Full HD. Myślę, że sam wyświetlacz zostanie wykonany w technologii Triluminos i będzie miał przekątną ok. 5,5 cala. Uważam, że w ofercie Japończyków brakuje obecnie phabletu z bardzo dobrą specyfikacją w atrakcyjnej cenie.

Sporym zaskoczeniem może być zamontowany procesor. Otóż w tej Xperii znajdziemy układ Mediatek MT6752, czyli procesor z ośmioma rdzeniami ARM Cortex A53 1,7 GHz oraz grafiką ARM Mali T760. Zapewne znajdziemy tu też 2GB RAM-u oraz 16GB pamięci wbudowanej. Możemy spodziewać się, że całość zasili ogniwo o pojemności przekraczającej 3000 mAh, a zdjęcia będziemy mogli wykonywać za pomocą aparatu 13 Mpix, z kolei na froncie Lavendera może się znaleźć kamerka przednia o rozdzielczości 5 Mpix.

Reklama

Urządzenie zyskało nazwę kodową E5503. Prawdopodobnie będzie to konkurent dla Samsunga Galaxy A7, HTC Desire 820 i innych tabletofonów ze średniej półki. Zobaczymy, na ile zostanie wyceniona ta Xperia.

Osobiście jestem zdziwiony ilością urządzeń ze średniej oraz wyższej półki, które są tworzone przez Sony. Moim zdaniem Japończycy chcą iść śladami Apple. Nie jest wielką tajemnicą, że na tańszych modelach jeszcze żaden duży producent nie zarobił olbrzymiej ilości pieniędzy.

  1. Ale chyba z tych wszystkich producentów najwięcej za tanie słuchawki dostaje Samsung ale to też nie są krocie

    1. Owszem Samsung zarabia sporo na low-endach. Choć zyski z tego segmentu są naprawdę niewielkie w porównaniu do tych pochodzących ze sprzedaży flagowych modeli.

  2. Parametry ma ciekawe ale nie wiem jak działa ta karta graficzna bo miałem małe doczynienie z tymi kartami .

    1. ARM Mali T760MP2 jest wystarczająco wydajnym GPU – oferuje wydajność zbliżoną do Adreno 320 ze Snapdragona 600.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama