Sony S1 (PlayStation Tablet?) nadchodzi

Reklama

Zaprezentowany został PlayStation Phone (Xperia Play) i wygląda na to, że Sony na nim nie zamierza zakończyć swojej przygody z produktami „PlayStation certified”. Serwis Engadget dotarł do ekskluzywnych informacji na temat nadchodzącego tabletu Sony o kodowej nazwie S1.

Sony S1 będzie wyposażony w dotykowy 9,4-calowy ekran pojemnościowy o rozdzielczości 1280x800px oraz stający się ostatnio coraz bardziej popularny chip NVIDIA Tegra 2. Wideorozmowy i ewentualne robienie zdjęć umożliwią dwie kamery (o nieznanej rozdzielczości), a podłączenie pendrive’a lub innego rodzaju urządzenia przenośnego – gniazdo USB typu USB-A.

Reklama

Całość ma pracować pod kontrolą najnowszej wersji systemu Android – Honeycomb z innowacyjną nakładką graficzną od Sony oraz wsparciem dla funkcji Bravia Media Remote. S1 będzie miał również dostęp do serwisu Qriocity, oferującego muzykę, gry i e-booki oraz pełną integrację z PlayStation.

Ciekawostką jest budowa tabletu. Według Engadget ma on przypominać użytkownikowi coś osobistego, rodzaju ulubionej gazety zwiniętej w ten sposób, aby tylko jej strona główna była widoczna. Jedynymi przyciskami fizycznymi mają być dwa przyciski regulacji głośności oraz, co nie jest potwierdzone, guzik „Q” oferujący natychmiastowy dostęp do serwisu Qriocity.

Co sądzicie o tym urządzeniu? Myślicie, że tak nietypowa budowa może przypaść użytkownikom do gustu? Czy Sony nie podejmuje zbyt wielkiego ryzyka?