Reklama
Sony PSP

Gracie jeszcze na Sony PSP? Sprawdźcie swoje baterie. Mogą puchnąć

Na japońskojęzycznym Twitterze, pojawiły się głosy, jakoby baterie w konsolach PSP zaczęły nagle… puchnąć. Spotyka to zazwyczaj pierwszą wersję konsoli o oznaczeniu 100x, jednak użytkownicy późniejszych edycji także zauważają ten problem.

Reklama

Problem okazuje się większy, bo nie dotyczy już tylko samej Japonii – na polskojęzycznym Twitterze także można już napotkać osoby, które doświadczyły spuchniętej baterii w kieszonkowej konsolce Sony. W załączonym poniżej tweecie można zauważyć, że problem może pojawiać się także w nowszych konsolach, tutaj z serii 2003.

https://twitter.com/zabiegany1/status/1288092585081409536?s=20

Japońskiego Twittera zalała cała masa zdjęć od użytkowników, których spotkała ta przykra niespodzianka. Większość użytkowników skarży się na to że bateria puchnie, a w skrajnych wypadkach nawet pęka. PSP to wiekowy już sprzęt, aczkolwiek puchnące baterie to nie tylko problem w konsolach Sony, bo może zdarzyć się w wielu innych urządzeniach.

Sam, jako ktoś nadal grający na tej konsoli, z problemem się na szczęście nie spotkałem. Pamiętajcie jednak – jeśli w Waszym PSP pojawi się taka przypadłość, pod żadnym pozorem takiej baterii nie używajcie. Używanie jej niesie ze sobą ryzyko uszkodzenia całej kieszonsolki. W sieci łatwo można znaleźć zamienniki, bądź też nowe, oryginalne baterie.

Sony PSP to wiekowa konsola

Jeśli nie używaliście konsoli już dłuższy czas, najlepszym rozwiązaniem będzie zwyczajne wyciągnięcie baterii. To dziecinnie proste, więc jeśli sprzęt od Sony robi w Waszym domu za eksponat – lepiej dmuchać na zimne. Zaoszczędzicie sobie tym sposobem zmartwień i problemów.

Jak donosi Kotaku, redakcja IT Media skontaktowała się z Sony w celu uzyskania komentarza. Sony zaś poinformowało, że żywotność baterii zmniejsza się z czasem (co jest prawdą), i zaleca nie używać konsoli, jeśli problem na niej wystąpił. Nie zaleca się także grania na konsoli bez klapki chroniącej samą baterię.

Konsola PSP pojawiła się w Japonii i Stanach Zjednoczonych w 2004 roku, ado Europy zawitała w roku 2005. Nic więc dziwnego że bateria w tak wiekowym urządzeniu, zwyczajnie mogła już wyzionąć ducha. Gracze pokochali PlayStation Portable – konsola nadal ma wielkie grono użytkowników. Na całym świecie PSP sprzedało się w liczbie 76 milionów sztuk.