Sony przedstawia CP-F5 i CP-F10L, przenośnie ładowarki dla telefonów i tabletów

10-calowe ekrany Full HD, czterordzeniowe procesory, 12-megapikselowe aparaty, modemy LTE, wymagające systemy operacyjne… to wszystko wymaga energii do poprawnego działania. Producenci tabletów internetowych i telefonów komórkowych prześcigają się w rozdzielczości, mocy i megapikselach, ale zapominają o zasilających je akumulatorach. Niejednokrotnie zdarza się, że tablet rozładowuje się w trakcie ważnej rozmowy, pisania dokumentu lub oglądania ulubionego filmu. W takich sytuacjach z pomocą przychodzą przenośne baterie i ładowarki, na przykład Sony CP-F5 i Cp-F10L.

CP-F5 to akcesorium mogące pochwalić się aluminiową obudową i wymiarami 70,4 x 128 x 9,4 mm. W jej wnętrzu tkwi litowo-polimerowe ogniwo o pojemności 5000 mAh. Ładowarka zbiera energię przez 6 godzin, by później móc zasilać tablet przez 2 godziny. Producent chwali, że nawet po tysiącu cykli, akumulator zachowa minimum 90% oryginalnej pojemności. CP-F5 to akcesorium dedykowane telefonom komórkowym i mniejszym tabletom. Z myślą o „dachówkach” 8- i 10-calowych Sony stworzyło ładowarkę CP-F10L, której specyfikacja jest dużo bogatsza. Wyposażono ją w ogniwo 10000 mAh (ładujące się 7-8 godzin) oraz, co ciekawe, dwa porty USB pozwalające na jednoczesne ładowanie kilku urządzeń. Mimo dużej pojemności, opróżnienie akumulatora trwa zaledwie półtorej godziny. CP-F10L mierzy 70,4 mm x 130,6 mm x 16,5 mm.

Póki co, nowo zaprezentowane akcesoria są dostępnie w sklepach Sony Centre na terenie Indii. Wyceniono je na odpowiednio 42 dolary za CP-F5 oraz 76 dolarów za CP-F10L. Zdarzyło Wam się kiedyś skorzystać z przenośnej ładowarki?

via Android Community