Sony potwierdza: aktualizacja Sony Xperia Z Ultra do KitKata rozpoczęta, Xperia Tablet Z z Androidem 4.4 w maju 20

Sony potwierdza: aktualizacja Sony Xperia Z Ultra do KitKata rozpoczęta, Xperia Tablet Z z Androidem 4.4 w maju

Sony-Xperia-Z-Ultra-23

Aktualizacja z niższych wersji Androida do odsłony 4.4 KitKat dla użytkowników powinna być bardzo istotna. O ile na pierwszy rzut oka Android 4.4 nie wniósł zbyt wiele w stosunku do poprzedników, to pod maską tego systemu operacyjnego kryje się wiele poprawek i ulepszeń. Najważniejszym elementem nowej platformy jest mniejsze zużycie pamięci RAM. A RAMu, jak to RAMu – nigdy za wiele. Wygląda na to, że KitKata niebawem dostanie Sony Xperia Tablet Z, zaś cieszyć się nim powinni w przeciągu kilkudziesięciu godzin posiadacze phabletu Sony Xperia Z Ultra. Takie informacje podał sam producent.

W ostatnich dniach można było natknąć się na przecieki, sugerujące że Xperia Z Ultra niebawem otrzyma nowego Androida. Okazało się, że plotki miały swoje podstawy, ponieważ dzisiaj Sony Mobile poinformował, że od rana Android 4.4.2 zmierza na urządzenia takie jak Xperia Z1, Z1 Compact oraz Xperia Z Ultra. Aktualizacja powinna dotrzeć w postaci bezprzewodowej do posiadaczy smartfonów Sony w najbliższym czasie. Producent poinformował również, że KitKat trafi do innych modeli z 2013 roku. Sony Xperia Tablet Z, a także Xperia Z, Xperia ZL oraz Xperia ZR mają aktualizację otrzymać w środku drugiego kwartału 2014 roku, zatem najprawdopodobniej w maju.

Sony-Xperia-Tablet-Z-releases

Android KitKat w edycji od Sony opatrzony będzie oczywiście autorską nakładką, w której znaleźć będzie można następujące usprawnienia:

  • Ulepszony pasek statusu i szybkie ustawienia,
  • animacje i żywe tapety znane z PlayStation 4,
  • zaktualizowane i usprawnione aplikacje Sony, takie jak TrackID, Smart Connect czy MyXperia,
  • usprawnione aplikacje multimedialne i lepsze działanie Sony Entertainment Network.

Android KitKat powinien znacznie usprawnić pracę urządzeń Sony, mimo że te i tak są dośc wydajne. Przypominamy jednocześnie, że najnowszy Android w wersji 4.4.2 jest już zainstalowany fabrycznie na Sony Xperii Z2 Tablet, który ostatnio trafił do naszej redakcji na testy.

Źródło