Sony potrzebuje LG. Koreańczycy mogą dostarczyć panele OLED dla flagowej Xperii 19

Sony potrzebuje LG. Koreańczycy mogą dostarczyć panele OLED dla flagowej Xperii

Sporo wskazuje na to, że nowy najwyższy model Sony może dostać ekran od LG Display. Fani marki już się modlą, żeby ominęły go problemy, jakie wystąpiły w Pixelu 2 XL.

Ludzie pilnie śledzący łańcuchy dostaw kluczowych producentów smartfonów na świecie, przyjrzeli się baczniej temu, co trafia do fabryk smartfonów Sony. Placówki, w których są składane urządzenia tej firmy, mają rzekomo otrzymać dostawy małych paneli OLED, które będą montowane w nowych telefonach japońskiego producenta.

Sony już korzysta ze znacznie większych paneli od LG Display – w branży telewizorów, i jest bardzo zadowolone z ich jakości. Wyświetlacze OLED zamawiane dla smartfonów są zwykle używane do uzyskania zakrzywionych krawędzi ekranu. Ciekawe, czy Japończycy zamierzają z tego skorzystać przy okazji prezentacji nowych urządzeń na tegorocznych targach Mobile World Congress. Całkiem możliwe, że Sony „wskoczy” w tym roku w telefony z ekranami 18:9, co powinno wnieść powiew świeżości w nieco skostniałe wzornictwo smartfonów tego producenta.

Sony potrzebuje LG. Koreańczycy mogą dostarczyć panele OLED dla flagowej Xperii 20
Elastyczny wyświetlacz OLED od LG Display

LG Display rozwija swoje linie produkcyjne i potrzebuje klientów, którzy zamówiliby wyświetlacze OLED właśnie w tej firmie. Na razie produkuje ekrany dla LG Mobile (znajdziemy je w LG V30 czy Pixelu 2 XL) i bardzo by sobie życzyło umowy z Apple.

Na razie jednak – Sony. Japończycy potrzebują zmian w wyglądzie smartfonów, a LG jest w stanie w tym pomóc. Ta współpraca, jeśli rzeczywiście dojdzie do skutku, może się opłacić zarówno Sony, jak i LG.

https://www.tabletowo.pl/2018/01/29/testujemy-pixel-2-xl/

źródło: Business Korea przez GSMarena
na grafice głównej: koncept artystyczny