Sony pokazuje pierwszy film nagrany Xperią XZ Premium w trybie Super slow motion 18
Sony Xperia XZ Premium

Sony pokazuje pierwszy film nagrany Xperią XZ Premium w trybie Super slow motion

Rynkowy debiut Xperii XZ Premium zbliża się wielkimi krokami. Sony robi, co tylko może, aby podsycić atmosferę wokół swojego nowego flagowca. Jednym z elementów kampanii promocyjnej jest pierwszy film nagrany z wykorzystaniem trybu Super slow motion, pozwalającego rejestrować aż 960 klatek na sekundę.

Film został wyreżyserowany przez zawodowego reżysera, Chrisa Cairnsa. Materiał składa się ze scen nagranych przez 120 filmowców-amatorów, którzy brali udział w warsztatach organizowanych przez Sony w Lizbonie. Producent zwraca uwagę na to, że każdą sekwencję zarejestrowano w kilku zaaranżowanych i zmieniających się scenografiach, aby jeszcze lepiej zaprezentować możliwości technologii Motion Eye, zastosowanej w Xperii XZ Premium.

Wszystkie sceny zostały nagrane z prędkością 960 klatek na sekundę. Sony zwraca uwagę, że w prezentowanym materiale są one odtwarzane cztery razy wolniej aniżeli w innych, dostępnych na rynku smartfonach. Dzięki temu możemy przyjrzeć się szczegółom, których normalnie byśmy nawet nie zauważyli. Zresztą sami zobaczcie i przyznajcie, że naprawdę robi to wrażenie.

https://youtu.be/tMg1lHlTznk

Xperia XZ Premium to jednocześnie pierwszy smartfon w portfolio Sony, który wspiera technologię Super slow motion. De facto bliźniacze rozwiązanie znajduje się również w Xperii XZs, lecz sprzedaż tego modelu na polskim rynku nie jest przewidziana. Jeśli powyższy materiał wideo Was urzekł do tego stopnia, że postanowiliście kupić tegorocznego flagowca Japończyków, to koniecznie zajrzyjcie jeszcze do artykułu, w którym opisujemy, co możecie dostać, jeżeli zamówicie urządzenie w przedsprzedaży.

Podobało się? Czy tryb Super slow motion wystarczy, aby zawojować rynek? 

źródło: informacja prasowa, opracowanie własne