Sony po cichu wprowadza Xperia XA Ultra z przednim aparatem 16 Mpix

Bez większego rozgłosu firma Sony właśnie wprowadziła do swojego portfolio kolejny smartfon. To Sony Xperia XA Ultra. Telefon z 16-megapikselowym aparatem przednim oraz 21,5-megapikselowym tylnym.

Wprowadzenie na rynek Xperii XA Ultra zdaje się potwierdzać tezę, że japoński producent zmierza do zamknięcia linii smartfonów Xperia C oraz Xperia Z na rzecz Xperia X. Najnowszy telefon został wprowadzony do portfolio producenta bez wielkiego szumu czy specjalnej konferencji. W oświadczeniu prasowym możemy przeczytać, że Xperia XA Ultra trafi do wybranych sklepów jeszcze w czerwcu. Dostępna będzie w 3 wariantach kolorystycznych – białym, czarnym oraz czymś, co nazywa się Lime Gold (limonkowe złoto).

Przejdźmy do szczegółów. Xperia XA Ultra to telefon z 6-calowym wyświetlaczem Full HD, procesorem MediaTek MT6755, 3 GB RAM oraz 16 GB pamięci wewnętrznej. Tę ostatnią można rozbudować do 200 GB pamięci za pomocą slotu na kartę microSD.

Przednia kamerka, jak już wspomniałem, to 16 megapikseli. Najciekawszy jest jednak drugi tylni aparat – 21,5 megapikseli z opcją optycznej stabilizacji obrazu i hybrydowego autofokusa. Telefon został wyposażony w stosunkowo małą baterię, bo tylko 2700 mAh. Producent zapewnia jednak, że taki akumulator wystarczy na 2 dni normalnej pracy telefonu. Ciekawe, jak to ma się do rzeczywistych możliwości Xperia XA Ultra. System to Android 6.0.1. Telefon ma wymiary 164,2 x 79,4 x 8,4 mm i waży 190 gramów.

Xperia_XA_Ultra_1

Źródło: Sony