Sony Xperia Z4

Sony nie zamierza pozbywać się swojego mobilnego oddziału

Na początku zeszłego roku firma Sony sprzedała swój dział laptopów Vaio. Zaraz później zaczęły się dość intensywne spekulacje odnośnie podobnego ruchu, który koncern miałby wykonać w stosunku do swojego działu mobilnego. Od tego czasu plotki nie cichną, zatem głos w sprawie postanowił zabrać jeden z przedstawicieli Sony z najwyższego szczebla.

W najnowszym wywiadzie dla ArabianBusiness, Hiroki Totoki, CEO Sony Mobile, powiedział:

Smartphones are completely connected to other devices, also connected to people’s lives — deeply. And the opportunity for diversification is huge. We’re heading to the IoT (Internet of Things) era and have to produce a number of new categories of products in this world, otherwise we could lose out on a very important business domain. In that sense we will never ever sell or exit from the current mobile business.

Co ucina wszystkie spekulacje na temat ewentualnej sprzedaży działu mobilnego Sony. Przynajmniej na razie ;).

Bo trzeba pamiętać, że w Sony nie dzieje się najlepiej. Ostatnie wyniki finansowe nie napawają optymizmem, a problemy z przegrzewającą się Xperią Z3+ wcale nie poprawiają sytuacji i wizerunku marki na rynku. Koncern chce się wygrzebać z problemów, ale trudno nie odnieść wrażenia, że strzela na ślepo. Szuka swojej drogi, ale wciąż nie może odnieść właściwego kursu.

Hiroki Totoki stwierdził, że w przyszłym roku na rynek trafią produkty wysokiej jakości naszpikowane różnorakimi technologiami. Co więcej, Sony zamierza ograniczyć koszty o aż 30% do końca 2016 roku, jak również skupić się na dostarczaniu nowych rozwiązań w segmencie wyświetlaczy, aparatów fotograficznych i jakości dźwięku.

Trzymam kciuki za przyszłość Sony, ale póki co nie maluje się w różowych barwach.

źródło: GSMArena, ArabianBusiness