Sony zaprezentowało licencjonowany dysk do PlayStation 4

Firma Seagate wraz z Sony pokazała światu licencjonowany dysk specjalnie skonfigurowany i przygotowany dla konsoli PS4. Jego pojemność to 2 TB, choć jest szansa, że pojawią się też inne. Dysk jest zamknięty w czarnej obudowie z dumnym logiem PlayStation.

Według producenta Seagate Game Drive pomieści około 50 gier, choć wszystko oczywiście zależeć będzie od wielkości instalowanych produkcji. Dodatkowo firma Seagate zadbała o to, by nośnik był jak najlepiej zoptymalizowany i skonfigurowany do pracy z PS4. Ile w tym prawdy, a ile marketingu? Nie wiadomo, dowiemy się z niezależnych testów.

Reklama

Warto jednak dodać, że firma Seagate ma już w swojej ofercie dyski specjalne przygotowane dla PlayStation. W dodatku łudząco podobne, z kilkoma tylko różnicami wizualnymi – na poprzednich dyskach firmy logo występuje wyłącznie na kartoniku opakowania, a na samej obudowie już go nie znajdziemy, pomimo że sam nośnik jest utrzymany w kolorystyce PlayStation (na mój gust te niebieskie boki wyglądają dużo ciekawiej niż czarne w nowej propozycji firmy).

Jest duże prawdopodobieństwo, że są to te same dyski, lecz te oficjalnie licencjonowane przeszły jakieś bardziej rygorystyczne testy. Warto też wspomnieć, że swoje licencjonowane nośniki ma także Xbox. W ich przypadku, poza różnicami w wyglądzie (kolorystyka i logo) oraz – oczywiście – w cenie, nie ma jakiś szczególnych różnic we wczytywaniu czy działaniu gier.

 

Dostępny już na rynku od dawna dysk Seagate do Playstation 4 (fot. Seagate)

Sama konsola PlayStation 4 obsługuje każdy inny dysk zewnętrzny do 8 TB z USB 3.0 i nie jest do tego wymagane logo PlayStation na obudowie. Nie wiadomo czy dysk pojawi się w Polsce. W Stanach Zjednoczonych wyceniono go na 89,99 USD.

Gdyby jednak zawitał on do Polski, spodziewałbym się kilku złotych extra za logo PlayStation niż w przypadku bliźniaczych dysków tej samej firmy (sytuacja byłaby podobna, jak z dyskami Xbox tego samego producenta).

Źródło: Sony