Sony + Jolla = sukces? | Tabletowo.pl

Sony + Jolla = sukces?

Dołącz do dyskusji 0

Zaledwie kilka godzin temu informowaliśmy Was o planach ekspansji firmy Jolla na chłonny rynek chiński, a już zaczynają pojawiać się w sieci spekulacje o kolejnych ciekawych pomysłach Finów.

Zgodnie z informacjami do których dotarł serwis XperiaBlog, Jolla dołączyła do programu Open Device sygnowanego przez Japończyków, efektem czego Sailfish OS trafi oficjalnym kanałem dystrybucji na urządzenia z rodziny Xperia.

Mobilny system od Finów zadebiutuje na Xperii X pod koniec czerwca tego roku. Można domniemywać, że kolejne smartfony producenta doczekają się portu Sailfish OS w późniejszym terminie.

Sony Xperia X to jeden z relatywnie nowych smartfonów Sony. Telefon ujrzał światło dzienne niemal dokładnie rok temu. Urządzenie wyróżnia się 5-calowym wyświetlaczem pracującym w rozdzielczości 1080×1920 pikseli przy zagęszczeniu wynoszącym 441 punktów na cal. Sercem urządzenia jest wydajny Snapdragon 650, grafika to Adreno 510. Smartfon posiada 32 GB pamięci wbudowanej (z możliwością rozbudowy dzięki karcie pamięci SD) oraz 3 GB pamięci RAM. W chwili obecnej jego sklepowa cena startuje z pułapu 1500 złotych. Moją recenzję urządzenia możecie zobaczyć tutaj.

Szczerze mówiąc, nie wiem jaki procent posiadaczy urządzenia zdecyduje się na wgranie Sailfisha, jednak taki ruch ze strony Sony bardzo mnie cieszy. Monotonia w świecie systemów operacyjnych to irytujące i niestety stale postępujące zjawisko. Może fińska platforma wprowadzi tu nieco kolorytu?

Źródło: XperiaBlog

oiot.pl, czyli wszystko co chciałbyś wiedzieć o Internecie Rzeczy
– nowy serwis Tabletowo o Internecie Rzeczy. Sprawdź!

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona