Sony pracuje nad inteligentnym wyświetlaczem, ale premiera dopiero za kilka miesięcy 17
fot. TheBestAdvices

Sony pracuje nad inteligentnym wyświetlaczem, ale premiera dopiero za kilka miesięcy

Rynek inteligentnych głośników nie jest szczególnie łaskawy dla nowicjuszy, o czym dotkliwie przekonało się Apple. Mimo to, nie brakuje chętnych, aby powalczyć o klienta. Sony także wkrótce wkroczy na ten segment, ponieważ wspólnie z Google pracuje nad inteligentnym wyświetlaczem z głośnikiem.

Serwisowi TheBestAdvices udało się pozyskać render wspomnianego urządzenia i muszę przyznać, że osobiście jego design bardzo mi się podoba. Nie jest to bowiem klasyczne, prostokątne pudło z ekranem, jak Echo Show od Amazon, a zaprojektowana z fantazją bryła, przywodząca (przynajmniej mi) skojarzenia z… rodzinką Jetsonów. I nawet, jeśli nie jest to finalny projekt, to dobrze wiedzieć, że projektanci z Japonii nie boją się oryginalności.

Na razie na temat specyfikacji inteligentnego wyświetlacza Sony nie wiadomo zbyt wiele, ale serwis źródłowy podaje, że urządzenie powstaje przy współpracy z Google. Z tego powodu na jego pokładzie znajdzie się Asystent Google, a całość ma działać na platformie Android. Ekran ma mieć rozdzielczość Full HD, aczkolwiek dokładne wartości pozostają na razie tajemnicą. Na przodzie sprzętu pojawi się też kamerka do wideorozmów.

Jak podaje serwis źródłowy, inteligentny wyświetlacz Sony zadebiutuje w lipcu lub nawet sierpniu 2018 roku, a więc dopiero za 3-4 miesiące. Urządzenie ma podobno kosztować od 220 do 250 dolarów, tj. równowartość 740-840 złotych. Dla porównania, za Echo Show trzeba zapłacić 229,99 dolarów.

Polecamy również:

https://www.tabletowo.pl/2018/02/27/allview-avi-asystent-po-polsku-view-bass-inteligentny-glosnik-z-wyswietlaczem-mwc-2018/

Źródło: TheBestAdvices