Z czy się Wam kojarzy duet Sony-Ericsson? Bo teraz będą razem robić opaski mierzące poziom cukru we krwi | Tabletowo.pl

Z czy się Wam kojarzy duet Sony-Ericsson? Bo teraz będą razem robić opaski mierzące poziom cukru we krwi

Dołącz do dyskusji 0

Chyba nie muszę przypominać, jak wielkim dobrem dla ludzkości była na rynku telefonów fuzja dwóch gigantów elektroniki: Sony i Eriscssona. Teraz producenci znów łączą siły, by dostarczyć gadżet, który może przydać się tysiącom ludzi na świecie: opaskę mierzącą poziom cukru we krwi.

Opaska, nad którą pracowało Sony wraz z Ericssonem, jest w stanie śledzić aktywność użytkownika, jego sen i tętno, a także mierzyć poziom glukozy we krwi i ostrzegać o jego spadku. Dzięki zastosowaniu chipsetu LTE-M/Cat-M1 od firmy Altair, opaska nie potrzebuje smartfonu by pozostać w łączności z siecią.

Nowe urządzenie noszone jest na razie prototypem i nie jest znany nawet jego wygląd, ale można być pewnym, że rzeczywiście istnieje. Wspomina o nim Izumi Kawanishi, dyrektor Sony Mobile:

„Wybraliśmy układ ALT1210 od firmy Altair, który oferuje niezrównanie niski pobór energii, a jednocześnie nie jest drogi w produkcji. Jego mały rozmiar też ma znaczenie – musi być przecież zintegrowany w niewielkiej opasce na rękę”

Trudno powiedzieć, czy to jedyna forma zainteresowania Sony oraz Ericssona technologiami związanymi z ochroną zdrowia. Wielu producentów szuka obecnie wydajnego i jednocześnie nieskomplikowanego sposobu na pomiar poziomu glukozy we krwi przy pomocy urządzeń noszonych. Nad czymś takim pracują w pocie czoła badacze Apple czy Fitbita – wszak opracowanie wygodnego smartwatcha lub opaski z taką funkcją, oznacza spore dochody.

Logo Sony-Ericsson. Ech, wspomnienia…

Prototyp opaski, nad którą pracowało Sony z Ericssonem, zostanie zaprezentowany na targach MWC w Barcelonie. Zobaczymy, czy będzie to rewolucja, czy tylko projekcja japońsko-szwedzkich marzeń o zrobieniu czegoś przełomowego. Osobiście bardzo miło wspominam efekty wspólnych prac tych firm, w postaci dobrej jakości telefonów.

Smartfony w służbie zdrowia – 10 aplikacji przydatnych na co dzień

źródło: Wareable

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Mediaexpert - przeceny!
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona