Sony Ericsson nie może być gorszy?

Sony Ericsson nie może być gorszy? 20

Pionierem w produkcji komputerów typu netbook była firma MSI. Nie upłynęło zbyt wiele czasu, kiedy w ofercie różnych tuzów elektroniki użytkowej zaczęły pojawiać się małe, sprytne maszynki z Atomami na pokładzie. Podobna sytuacja dzieję się teraz na rynku tabletów. O ile w ubiegłym roku, z szumnych zapowiedzi nic wielkiego się nie wydarzyło, tak ten rok ma przynieść prawdziwy wysp tych mobilnych urządzeń. Każda szanująca się firma chce posiadać w swoim portfolio tablet.

Jeśli wierzyć serwisowi Slashgear swoją część tego smakowitego tortu chce odgryźć także Sony Ericsson. Firma zaprezentowała prototyp modelu nad którym aktualnie pracuje. O samym urządzeniu nie wiele można powiedzieć. Jakakolwiek specyfikacja nie została opublikowana. Tablet, najprawdopodobniej będzie wyposażony w sześcio, lub siedmiocalowy ekran. Sony zastosowało przednią kamerę o rozdzielczości trzech megapikseli. Na obudowie widnieje napis TD-LTE które jest używane przez operatora China Mobile.

Być może jest to sprzęt, który trafi najpierw na rynek chiński. Serwis podaje, że jest także testowane na terenie Niemiec. To bez wątpienia informacja, która powinna ucieszyć wszystkich europejczyków chcących posiadać sprzęt Sony Ericssona. Jednak na razie trzeba traktować je jako ciekawostkę. Może jako poligon doświadczalny dla tej firmy. Dlaczego? Ponieważ nie wiadomo czy urządzenie w ogóle działa. Nikt nie widział pracującej jednostki. Oczywiście nie wiadomo także jaka wersja Androida została tam zainstalowana.

Sony Ericsson nie może być gorszy? 21

Jeśli tablet Sony Ericsson w finalnej wersji miałby wyglądać tak jak na zdjęciach zamieszczonych na stronie NieuweMobiel to ja nie wróżę mu przyszłości na tym wymagającym rynku. Trzeba mieć nadzieję, że tak szanowana firma nie pozwoli sobie na produkcję jakiegoś „dizajnerskiego” dziwoląga. Patrząc na kunszt twórców w postaci smartphone Xperia Arc można jednak spać spokojnie. Chociaż jak wiadomo o gustach się nie dyskutuje…