Sony chce Cię potrzymać za rękę podczas odblokowywania bootloadera w Twojej Xperii | Tabletowo.pl

Sony chce Cię potrzymać za rękę podczas odblokowywania bootloadera w Twojej Xperii

Dołącz do dyskusji 0

Firma Sony od dawna jest znana z tego, że jest bardzo otwarta wobec społeczności osób modyfikujących oprogramowanie swoich urządzeń. Podczas gdy większość producentów utrudnia złamanie zabezpieczeń w Androidach, Japończycy wypuszczają poradnik pomagający uporać się z trudami odblokowywania urządzeń Sony.

Blog Sony Developers wypuścił film pokazujący krok po kroku jak odblokować Bootloader w serii Xperia, dzięki czemu będziemy w stanie zrootować urządzenie oraz wgrać niestandardowe oprogramowanie, takie jak Cyanogenmod.

Postawa Sony w kwestii zdejmowania zabezpieczeń z Androidów z pewnością odbije się pozytywnie na udział ich urządzeń w środowisku osób takich jak ja, czyli modyfikujących swoje mobilne gadżety. Będąc świadomym tego, jak niewielki odsetek użytkowników stanowią tak zwani „power userzy”, jestem pełen podziwu, że tak duża firma od lat wspiera tak osobliwy rynek docelowy.

oiot.pl, czyli wszystko co chciałbyś wiedzieć o Internecie Rzeczy
– nowy serwis Tabletowo o Internecie Rzeczy. Sprawdź!

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona