Sony otwiera furtkę z Androidem Oreo nieco szerzej | Tabletowo.pl

Sony otwiera furtkę z Androidem Oreo nieco szerzej

Dołącz do dyskusji 0

Sony nie tak dawno temu obiecało szybką aktualizację sporej części swojego smartfonowego portfolio do Androida 8 Oreo. Jednak zanim Japończycy wydają swoje oficjalne aktualizacje, dali wszystkim miłośnikom modyfikowanego oprogramowania spory powód do radości.

Sony od kilku lat z mniejszymi bądź większymi sukcesami rozwija swój program Open Devices, który daje moderom pole do popisu i pozwala tworzyć zmodyfikowane oprogramowanie z myślą o nowych Xperiach. Na listę wspieranego softu dołącza właśnie najnowszy ósmy Android, który cały czas pozostaje zaledwie niszową świeżynką, do której dostęp ma zaledwie garść urządzeń. Czy wsparcie Sony pomoże rozpowszechnić tę wersję Androida? Na to pytanie odpowiedzą najbliższe tygodnie i miesiące.

Warto też dopowiedzieć, że pliki binarne są kompatybilne z następującymi smartfonami Sony:

Na liście zabrakło kilku nowych telefonów z logo Sony, w tym choćby Xperii XZ1, XA1 Plus czy XZ1 Compact. Trudno przewidzieć, czy firma zdecyduje się na ich dodanie do listy, a jeśli tak, to w jakim terminie to nastąpi. Warto też poddać w zasadność pobieranie „gołej” wersji Androida, tym bardziej że przecież Japończycy od pewnego czasu są jednymi z pierwszych, którzy wypuszczają aktualizacje przez OTA.

Jeśli jednak nadal jesteście zainteresowani, link do pełnej notki na stronie Sony odnajdziecie poniżej.

źródło: Sony Mobile Developer

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona