Sony aktualizuje Xperia Tablet Z do Androida 4.2.2 (póki co wersja z LTE)

Sony aktualizuje Xperia Tablet Z do Androida 4.2.2 (póki co wersja z LTE)

Ledwie kilka dni temu pisaliśmy, że Sony przygotowuje aktualizację dla swojego flagowego tabletu, Xperia Tablet Z, do Androida 4.2.2 Jelly Bean informując, że data dostępności systemu jest bliżej nieokreślona, a ten właśnie nas zaskoczył. Japoński koncern rozpoczął aktualizowanie swojego najnowszego tabletu do wspomnianej wersji googlowskiej platformy. Na pierwszy ogień poszły modele z LTE, czyli SGP321.

Oprogramowanie oznaczone jest numerem 10.3.1.A.0.244 – identycznym, jak ostatnie smartfony Sony: Xperia Z, Xperia ZL i Xperia ZR. Oficjalna lista zmian i nowości, jakich doświadczymy w Androidzie 4.2.2 dla Sony Xperia Tablet Z, nie została póki co nigdzie opublikowana. Z kilku screenów opublikowanych na XperiaBlog wynika, że zmianie uległy przede wszystkim kwestie wizualne w interfejsie użytkownika. Np. systemowe przyciski Androida zostały przesunięte z lewej strony paska na jego środek, w miejsce, w którym znajdowały się ikonki skrótowe do mini aplikacji i pilota – pytanie, gdzie w takim razie one zostały przeniesione.

Niestety, aktualnie nie wiadomo kiedy aktualizację otrzyma Xperia Tablet Z w wersji WiFi (SGP311, SGP312). Gdy tylko czegoś się w tej sprawie dowiemy, na pewno damy znać.

źródło