SoftBank 503LV – pierwszy smartfon z Windows 10 Mobile od Lenovo. I to z obsługą Continuum | Tabletowo.pl

SoftBank 503LV – pierwszy smartfon z Windows 10 Mobile od Lenovo. I to z obsługą Continuum

Dołącz do dyskusji 0

Lenovo, jak do tej pory, nie bratało się z Windows 10 Mobile, kurczowo trzymając się Androida (mowa oczywiście o smartfonach). W końcu jednak Chińczycy postanowili stworzyć i taką propozycję. Nie jest to ani high-end, ani budżetowiec, a porządny średniak, którego chętnie w swoich rękach widziałoby wielu fanów mobilnych okienek.

Niestety, na samym początku muszę Was lojalnie uprzedzić, że szanse na jego pojawienie się w Polsce są niemal zerowe. Smartfon powstał przy współpracy z japońskim operatorem komórkowym SoftBank i to do jego oferty trafi ten model. Jest więc prawie pewne, że SoftBank 503LV nie wyjdzie poza Kraj Kwitnącej Wiśni.

A szkoda, ponieważ jest to bardzo dobra propozycja, mimo że trochę jej brakuje do miana high-enda. Określenie mid-range jest jednak idealne i – brzydko mówiąc – Microsoft ze swoją średniopółkową Lumią 650 może się przy niej schować.

SoftBank 503LV (pod taką nazwą trafi do sprzedaży ten model, mimo że na obudowie znalazło się logo Lenovo) został wyposażony m.in. w 5-calowy wyświetlacz o rozdzielczości HD (720×1280), ośmiordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 617 z Adreno 405, 3 GB RAM, 32 GB pamięci wewnętrznej (+ microSD do 128 GB), aparat główny 8 Mpix, kamerkę 5 Mpix na przodzie, Bluetooth 4.0, Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac oraz akumulator o pojemności 2250mAh.

Warto zauważyć, że SoftBank 503LV obsłuży tryb Continuum, ponieważ od pewnego czasu wspierają go nie tylko smartfony z flagowymi Snapdragonami (808, 810, 820), ale również te, ze Snapdragonami 617.

Na razie cena SoftBank 503LV pozostaje nieznana. Urządzenie trafi jednak do sprzedaży (dopiero) w październiku.

Źródło: Neowin

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona