SoC LG Odin niedługo trafi do masowej produkcji | Tabletowo.pl

SoC LG Odin niedługo trafi do masowej produkcji

Dołącz do dyskusji 0

lg odin

O tym, że LG pracuje nad własnym układem SoC słyszeliśmy już w minionym roku. Ciągle jednak nie było konkretniejszych informacji, do teraz. Według etnews w niedalekiej przyszłości układ o nazwie Odin ma trafić do masowej produkcji. 

Za jego wytwarzanie będzie dopowiedziana firma TSMC, która wytwarzać będzie też procesory Apple A8. Odin ma legitymować się ośmioma rdzeniami. Rozwiązanie, gdzie stosuje się dwie grupy rdzeni (jedna wydajniejsza od drugiej) jest coraz popularniejsze. Układ LG będzie posiadać 4 rdzenie Cortex-A15 i 4 niskonapięciowe, a więc energooszczędne Cortex-A7. Odin ma być tożsamy z architekturą big.LITTLE i co ciekawe jego miejscem nie ma być nadchodzący flagowiec – G3, a tańsze urządzenia. Najpewniej chodzi o linię L, ale możliwe, że ewentualne tańsze tablety też miałyby Odina.

Warto wspomnieć, że oprócz ośmiordzeniowej wersji światło dzienne ma ujrzeć też czterordzeniowy Odin. W przypadku mocniejszej wersji za grafikę będzie odpowiedzialny układ Mali-T760, a w słabszym wariancie Mali-T604.

źródło

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona