Sneakairs – inteligentne buty działające jak nawigacja GPS

Dotychczas miałem wrażenie, że producenci ubieralnych gadżetów (wearables) celują bardziej w estetykę niż funkcjonalność. Na szczęście powoli zaczyna się to zmieniać. Poznajcie „Sneakairs” – buty, które zaprowadzą Was do celu.

Firma easyJet zaprojektowała buty – całkiem zgrabne notabene – które pozwalają na współpracę z nawigacją GPS w smartfonie. Za pośrednictwem połączenia Bluetooth Sneakairs odbierają informacje o kierunku celu, do którego zmierzamy. Następnie za pomocą wibracji pomagają nam wybrać właściwą trasę.

Reklama

Proste, ale kapitalne rozwiązanie. Ile razy korzystaliście z Map Google czy innej nawigacji, żeby trafić pod właściwy numer na blokowisku lub dużym osiedlu? Zamiast błądzić w labiryncie domów z telefonem wyciągniętym przed siebie mielibyśmy buty, które dyskretnie informują nas, czy zmierzamy w dobrym czy też złym kierunku.

W promocyjnym klipie wideo easyJet podsuwa jeszcze inne, ciekawe zastosowanie swoich inteligentnych butów. Mogłyby wspierać nas w zwiedzaniu nowych miejsc, a także stanowić nieocenioną pomoc podczas turystyki. Dzięki współpracy z aplikacją easyJet na smartfony i smartwatche, Sneakairs mogą być bardzo przydatnym gadżetem – nie tylko kolejną ciekawostką.

Na razie buty są w fazie prototypu, nie kupimy ich więc w sklepie. Testerzy sprawdzali ich działanie m.in. w Barcelonie do nawigacji po mieście i okolicznych atrakcjach turystycznych (Casa Milà Gaudiego). Data ewentualnego wprowadzenia produktu na rynek nie jest jeszcze znana.

Źródło: Daily Mail