Qualcomm Snapdragon

Snapdragon 823 znajdzie się na pokładzie przynajmniej czterech nowych smartfonów

Poznaliśmy też specyfikację procesora

Snapdragon 820 jest obecnie najmocniejszym procesorem w portfolio Qualcomma. Wkrótce może jednak zostać zdetronizowany przez Snapdragona 823, będącego jego „podkręconą” wersją. Dowiedzieliśmy się też, którzy producenci i w jakich smartfonach zamierzają go zastosować.

„Podstawowy” Snapdragon 820 składa się z czterech rdzeni Kryo, gdzie dwa mocniejsze są taktowanie zegarem 2,2 GHz, natomiast dwa słabsze 1,6 GHz. Układ graficzny to Adreno 530 o częstotliwości taktowania 624 MHz. Dostępna jest też wersja Lite, która znalazła zastosowanie w podstawowym wariancie Xiaomi Mi 5 (3 GB/32 GB). Ona z kolei charakteryzuje się taktowaniem 2×1,8 GHz + 2×1,4 GHz (procesor) oraz 510 MHz (grafika).

Wkrótce na rynku ma zadebiutować wersja Pro. Także tutaj będziemy mieli do czynienia z czterema rdzeniami Kryo, lecz już o taktowaniu 2×2,6-3,0 GHz (zwiększenie częstotliwości najpewniej w przypadku wymagających czynności – tak, jak ma to miejsce w procesorach Intela) + 2×2,0 GHz. Adreno 530 ma natomiast zostać „podkręcone” do 720 MHz. Snapdragon 823 ma także obsługiwać m.in. do 8 GB RAM LPDDR4 oraz aparaty do 25 Mpix.

Przy okazji dowiedzieliśmy się, którzy producenci i w jakich modelach zamierzają go zastosować. Jakiś czas temu pojawiła się wzmianka o Xiaomi Mi Note 2 oraz Samsungu Galaxy Note 6. Teraz ponownie słyszymy o tym ostatnim, a w dodatku w wymienionych znalazł się także LG G Flex 3 oraz nieznany model z serii Xperia od Sony.

Qualcomm Snapdragon 823

Źródło: SamMobile