Snapdragon 820 pozwoli na pobieranie danych przez LTE z prędkością do 600 Mb/s | Tabletowo.pl

Snapdragon 820 pozwoli na pobieranie danych przez LTE z prędkością do 600 Mb/s

Dołącz do dyskusji 0

Od wielu miesięcy wiemy doskonale, że Qualcomm pracuje nad nowym procesorem, który już w pierwszej połowie przyszłego roku ma trafić do flagowych smartfonów. Wciąż jednak Snapdragon 820, o którym mowa, jest owiany sporą tajemnicą, a Qualcomm sukcesywnie dawkuje nam kolejne informacje.

Dotychczas wiedzieliśmy, że Snapdragon 820 będzie wykorzystywał rdzenie CPU Kyro i oferował grafikę Adreno 530, o czym pisaliśmy tutaj. Dziś natomiast dowiedzieliśmy się bardziej szczegółowych informacji na temat łączności, którą ma oferować. Okazuje się, że Snapdragon 820 będzie pierwszym konsumenckim układem, w którym zastosowanie znajdzie LTE Cat. 12, dzięki modemowi X12 LTE.

Oznacza to, że urządzenia działające dzięki nadchodzącej jednostce centralnej Qualcomma będą oferowały możliwość pobierania danych z prędkością do 600 Mb/s oraz wysyłania do 150 Mb/s. Oprócz tego, Snapdragon 820 będzie wspierał WiFi 802.11ad i 802.11ac 2×2 MU-MIMO. Więcej na ten temat znajdziecie na stronie Qualcomma, gdzie wszystko zostało odpowiednio wytłumaczone.

Snapdragon 820 to również nowa technologia szybkiego ładowania – Quick Charge 3.0. Qualcomm chwali ją, że jest czterokrotnie szybsza od standardowego ładowania i dwukrotnie od Quick Charge 1.0. Co więcej, jest też o 38% szybsza od Quick Charge 2.0. Co ciekawe, Quick Charge 3.0 ma kompatybilność wsteczną, dzięki czemu może znaleźć zastosowanie nie tylko w przypadku sprzętu ze Snapdragonem 820, ale też 617, 618, 620 i 430.

Wszystko brzmi świetnie. Oby tylko Snapdragon 820 nie przegrzewał się tak, jak aktualny flagowy SoC od Qualcomma…

źródło: Slashgear, Qualcomm

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona