Snapdragon 400 będzie napędzać nadchodzące tablety Samsunga z serii Galaxy Tab 4?

Samsung-Galaxy-Tab-4-10.1-SM-T531-TabletGuide.nl_

Samsung jest drugim producentem na rynku tabletów z ambicjami, by w niedługim czasie przejąć od Apple koszulkę lidera pod względem ilości sprzedawanych tego typu urządzeń. Nic więc dziwnego, że ostatnio robi wszystko, co w swojej mocy, by zainteresować różne grupy potencjalnych klientów swoimi produktami. Na CES 2014 poznaliśmy bowiem całą gamę tabletów koreańskiego koncernu: Tab Pro 8.4, Tab Pro 10.1, Tab Pro 12.2 oraz Galaxy Note Pro 12.2. Okazuje się jednak, że to nie koniec.

Jak wiemy z dotychczasowych przecieków, na targach MWC 2014 w Barcelonie Samsung zamierza zaprezentować czwartą generację tabletów, czyli modele z serii Galaxy Tab 4. Najprawdopodobniej będą trzy: 7-, 8- i 10,1-calowy. Do tej pory na ich temat wiedzieliśmy już całkiem sporo za sprawą wcześniejszych spekulacji. Aczkolwiek pod znakiem zapytania stał jeden z najważniejszych komponentów każdego sprzętu – procesor. Wiadomo było jedynie, że mają to być cztery rdzenie.

Najnowsze informacje na ten temat są dużo bardziej szczegółowe. Dowiadujemy się bowiem, że najprawdopodobniej wszystkie tablety Galaxy Tab 4 będą działały dzięki czterordzeniowej jednostce centralnej Qualcomm Snapdragon 400, a dokładniej MSM8226 (28 nm) o częstotliwości taktowania 1,2GHz z Adreno 305. Powyższa grafika przedstawia informacje dotyczące wnętrza urządzenia (SM-T531 – Galaxy Tab 4 10.1 3G) testowanego za pomocą GFXBench.

Sądząc po poznanych wcześniej parametrach technicznych i dotychczasowej polityce Samsunga, nadchodzące tablety z serii Galaxy Tab 4 będą pochodziły maksymalnie ze średniej półki cenowej.

Wszystkiego powinniśmy się dowiedzieć już w poniedziałek, 24.02., podczas konferencji koreańskiego koncernu.

źródło, źródło