Spiegel, ależ to zepsułeś. Snapchat wycofuje się ze zmian w interfejsie aplikacji – przynajmniej z niektórych

Kilka miesięcy temu Snapchat wydał aktualizację swojej aplikacji, która sporo zmieniła w sposobie jej obsługi. Mnóstwo użytkowników wznosiło pięści w kierunku Evana Spiegela, szefa firmy, w oznace niezadowolenia z nowych funkcji. Ich zdaniem aktualizacja zepsuła coś, co działało i było dobre. 1,2 miliona ludzi było skłonnych dołączyć się do petycji złożonej na ręce Spiegela, by wycofał zmiany. Snapchat przychyla się więc do niektórych próśb i wydaje kolejne poprawki.

Reklama

Spiegel byłby gotów się pokroić za to, że nowy układ aplikacji jest lepszy niż ten, do którego przyzwyczaili się użytkownicy. Setki tysięcy ludzi nie podzielało jednak jego zdania, stąd Sanpchat był zmuszony do wycofania niektórych zmian. Co powróci w nowej, poprawionej wersji aplikacji?

Snapy i czaty znów będą wyświetlać się w porządku chronologicznym, a Stories od znajomych ponownie będą dostępne z ekranu głównego po przeciągnięciu palcem z prawej strony na lewą. Po uruchomieniu aplikacja od razu pokaże nam menu z aparatem, gotowe do zrobienia snapa. Historie naszych znajomych pozostaną oddzielone od tych tworzonych przez firmy. Dodano także oddzielny kanał subskrypcji, dzięki czemu łatwiej będzie wyszukiwać Stories od popularnych twórców i reklamodawców.

Reklama

Aktualizacja w pierwszej kolejności trafi do użytkowników systemu iOS. O zmianach dla osób korzystających ze smartfonów na Androidzie nie powiedziano jeszcze nic.

Snapchat prawdopodobnie nie przejąłby się narzekaniem użytkowników aplikacji, gdyby służyło to interesom firmy. Okazuje się jednak, że Snap Inc. stracił na przeprojektowaniu Snapchata nie tylko wizerunkowo. Zmiany nie pomogły przedsiębiorstwu zarobić większej ilości pieniędzy. Co prawda użytkowników platformy jest trochę więcej niż kilka miesięcy temu, ale nie przełożyło się to efektownie na przychody firmy.

Wygląda na to, że Evan Spiegel nie ma pomysłu na to, jak rozwinąć swój biznes. A raczej – jak go ratować, bo w tej wymagającej branży bezczynność potrafi zemścić się na przedsiębiorstwie w paskudny sposób.

https://www.tabletowo.pl/2018/02/20/jak-przywrocic-starego-snapchata/

źródło: The Verge