Snapchat wkrótce może stracić swój charakter. Firma planuje znacznie wydłużyć czas widoczności Stories

Snapchat w pewnym momencie stał się tak popularny, że okazał się być niewygodny dla dużych graczy social media, takich jak Facebook czy Twitter. Jego cechą charakterystyczną, która oczarowała użytkowników, jest tymczasowy charakter wysyłanych wiadomości czy Relacji umieszczanych na 24 godziny. Stories mogą jednak mocno się zmienić.

Reklama

Według nowych doniesień, Snap Inc. zamierza wprowadzić pewne zmiany w funkcji Our Story, obejmujące między innymi wydłużenie czasu wyświetlania tego rodzaju Stories, nawet o „zawsze”.

Uruchomiona w 2014 roku funkcja Our Story stała się jedną najważniejszych funkcji Snapchata. Oparta na schemacie z My Story, umożliwia użytkownikom przebywającym w tej samej lokalizacji lub uczestniczącym w tym samym wydarzeniu, dzielenie się między sobą zdjęciami i filmami. Jednak podobnie jak inne Stories, pozostają one tymczasowe i po części – anonimowe.

Reklama

Snap Inc. zamierza zmienić Our Story pod dwoma ważnymi względami. Po pierwsze, planuje umożliwić użytkownikom Snapchata utrzymywanie swoich Historii w stanie widocznym dla innych przez cały czas – bez ograniczeń czasowych. W aplikacji już wcześniej dało się przedłużyć ich „żywot”, ale dotąd nie było opcji, która pozostawiałaby je na stałe. Przypinanie publicznych Stories do profilu jest możliwe w Instagramie, więc może i Snapchat pokusi się o taką opcję.

Największą zmianą będzie jednak ujawnianie tożsamości osób, które tworzą publiczne posty w Our Story. Trudno powiedzieć, jak będzie to wyglądać od strony praktycznej, ale domyślam się, że nie wszystkim będzie leżeć taka zmiana. Przecież głęboko w DNA Snapchata wdrukowana jest właśnie efemeryczność wiadomości oraz anonimowość ich nadawców. Jeśli to zostanie zaprzepaszczone na rzecz chęci uzyskania wyższych dochodów, to co pozostanie ze „starego Snapchata”?

 

źródło: Slashgear