Snapchat dzięki funkcji Snap Map umożliwi ci sprawdzenie, gdzie są Twoi znajomi | Tabletowo.pl

Snapchat dzięki funkcji Snap Map umożliwi ci sprawdzenie, gdzie są Twoi znajomi

Dołącz do dyskusji 0

Snapchat to aplikacja, która wielu służy do chwalenia się tym gdzie i w jaki sposób spędzają czas. Dotychczas to pierwsze można było osiągnąć poprzez dodanie geofiltra do zdjęcia, ale co gdyby po prostu… stworzyć mapę, na której każdy będzie mógł podejrzeć aktualną lokalizację swoich znajomych? Poznajcie Snap Map.

Nie wiem jak Wy, ale ja ze Snapchata korzystam bardzo aktywnie. Dość często dzielę się swoim życiem z określoną liczbą znajomych, choć z funkcji My Story aktywnie nie korzystam prawie nigdy.Od czasu do czasu przeglądam nie tylko to, co wrzucają tam moi znajomi, ale również osoby znane przeze mnie chociażby z YouTube’a. Niestety, My Story to miejsce, które przesycone jest wręcz najzwyklejszymi na świecie przechwałkami. Snapchat najwyraźniej się od tego nie odcina, ponieważ udostępnił właśnie mapkę, na której możecie na bieżąco podejrzeć lokalizację każdego z Waszych przyjaciół.

https://www.youtube.com/watch?v=bvl82FfnUvw

Chociaż dobra – każdego to nieco za dużo powiedziane. Raczej tych, którzy się na to zgodzą, ponieważ każdy użytkownik Snapchata może włączyć Ghost Mode zachowując tym samym anonimowość w kontekście lokalizacji.

Jak możecie zobaczyć w powyższym filmiku, Snap Map można otworzyć poprzez uszczypnięcie ekranu aparatu w aplikacji. Zobaczycie tam mapę świata, którą możecie przybliżyć lub oddalić, a na niej pojawią się specjalne Actionmoji – nietrudno zauważyć, że są to specjalne Bitmoji. Oczywiście pojawią się one w miejscu reprezentującym to, w którym się aktualnie znajdujecie. Deweloperzy Snapchata podkreślają, że Actionmoji (a więc również lokalizacja) aktualizują się tylko wtedy, kiedy otwarta zostanie aplikacja.

Przyznam Wam szczerze, że nowa funkcja całkiem mi się podoba. W gruncie rzeczy – jakby nie patrzeć – jest nieszkodliwa. Jeśli nie chcecie, aby Snapchat nie wiedział, gdzie aktualnie przebywacie najbezpieczniej będzie odebrać mu uprawnienia do lokalizacji, ale jeśli korzystacie z geofiltrów to… i tak wie. Wystarczy więc tylko wybrać Ghost mode i będzie mogli ukryć się choć na chwilę przed znajomymi.

Jak się zapewne domyślacie, Snap Map pojawia się na urządzeniach raczej stopniowo i całkiem możliwe, że funkcja nie trafiła jeszcze na Wasze smartfony. Snapchat zapewnia, że jest ona dostępna dla wszystkich, skąd wnioskuję, że można z niej korzystać bez względu na kraj, w jakim przebywamy i system operacyjny, z którego korzystamy. Jeśli nie możecie się doczekać Snap Map to odpowiedni plik instalacyjny na Androida możecie pobrać z APK Mirror.

źródło: Snap Inc. przez Android Police
grafika główna: kadr z filmu umieszczonego we wpisie

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona