Pewnie wielu na to czekało: Snapchat pozwoli na usunięcie wysłanej wiadomości

Jakiś czas temu Google wprowadziło możliwość wycofania wysłanego maila w aplikacji Inbox. Podobną funkcję będziemy mogli znaleźć również w Snapchatcie, co zapewne wielu użytkowników tej platformy bardzo ucieszy.

Mamy świetną wiadomość dla użytkowników Snapchata. Twórcy wprowadzają nową funkcję, dzięki której będzie można usunąć wysłaną już wiadomość jeszcze przed tym, jak zostanie odczytana przez drugą osobę. Mam tutaj na myśli nie tylko wiadomości tekstowe, ale również zdjęcia, filmy i notatki głosowe.

Reklama

Jak to będzie działać? Jeśli wyślemy jakąś wiadomość, ale się rozmyślimy i jednak zechcemy ją usunąć, to wystarczy przytrzymać dłużej na niej palec, a powinno wyskoczyć okienko, w którym to potwierdzamy chęć jej usunięcia. Co ciekawe, będzie to działać to nie tylko w przypadku wiadomości prywatnych, ale również grupowych. Warto jednak zaznaczyć, że usunięcie wiadomości nie sprawi, że druga osoba się o niej nie dowie. Odbiorca zostanie powiadomiony o tym, że dana wiadomość została przez nas usunięta.

Możliwość usunięcia wysłanej wiadomości wydaje się być fajna, jednak Snapchat ma wiele innych problemów. Sporo osób narzeka na możliwość robienia zrzutów ekranów i użytkownicy chcą, aby zostało to zablokowane, tak jak ma to miejsce na przykład w aplikacji Netflix. Co prawda, nadawca wiadomości jest zawsze powiadamiany o zrzucie ekranu, który zrobił odbiorca, jednak są sposoby na obejście tego – na przykład przez uruchomienie nagrywania ekranu.

Źródło: GSMArena