Snap Originals oficjalnie – autorskie seriale bezpośrednio w aplikacji już dostępne

Od jakiego czasu coraz częściej mówi się, że Snapchat znalazł się na równi pochyłej – z tym, że zamiast obserwowanego na początku ogromnego wzrostu, mamy do czynienia raczej z powolnym spadkiem. Osoby odpowiedzialne za komunikator nie chcą tak szybko odpuścić i poszerzają aplikacje o kolejne funkcje. Tym razem padło na ekskluzywne, krótkometrażowe produkcje podobne do seriali – poznajcie Snap Originals.

Od czasu do czasu zdarza mi się wspominać, że choć cały czas mam na smartfonie zainstalowanego Snapchata, to coraz rzadziej po niego sięgam. Ostatnie doniesienia wskazują, że nie jestem jedyny, a twórcy starają się zapobiec temu procesowi. Muszę przyznać, że obrana przez nich strona wcale nie należy do złych – codziennie w obrębie aplikacji będzie można obejrzeć autorskie, pięciominutowe produkcje podobne do seriali. Co Wy na to?

Reklama

Ostatnio nauczyliśmy się coraz szybciej konsumować treści – nie interesują nas długie filmy, a krótkie filmiki, chętniej sięgamy po krótkie podsumowania, niż długie rozważania. Dokładnie w ten trend od samego początku swojego istnienia wpasowuje się Snapchat, choć towarzyszące nam niegdyś dziesięciosekundowe ograniczenie odeszło w niepamięć.

Twórcy duszka postanowili na kanwę krótkich produkcji przenieść również seriale. Już dzisiaj w zakładce Discover odnaleźć można trzy produkcje przygotowane specjalnie dla Snap Originals:

  • komediowy format Co-Ed przygotowywany przez Duplass Brothers,
  • Class of Lies, czyli thriller dla żądnych wrażeń,
  • Endless Summerzyl – serię dokumentalna dotycząca wschodzących gwiazd realizowana przez twórców Z kamerą u Kardashianów.

Snap Originals zostało wyposażone również w funkcję Show Portals, która umożliwia użytkownikowi włączenie się do akcji poprzez przesunięcie palcem w górę. Co ciekawe, w obrębie tej sekcji również aktywne będą filtry i inne modyfikacje, które mają uatrakcyjnić przesyłane przez nas – z tamtej perspektywy – treści.

Na ten moment, Snap Originals zapewniają użytkownikom zaledwie kwadrans rozrywki dziennie, przy czym czas ten należy podzielić na trzy produkcje. Twórcy zapowiadają jednak, że jeszcze w tym miesiącu portfolio zostanie wzbogacone o tytuły Dead Girls Detective Agency oraz V/H/S – oznacza to, że nawet śledząc wszystkie pięć snapchatowych produkcji, trzeba będzie poświęcić na nie dziennie mniej niż na odcinek serialu. A jeśli obietnice okażą się prawdziwe, to nowa dawka rozrywki dostarczana nam będzie codziennie ;).

Polecamy również:

https://www.tabletowo.pl/2018/09/25/snapchat-amazon-zakupy/

źródło: Snap