Nowe smartwatche z okrągłą tarczą od GoClevera: Fitwatch i Fitwatch Elegance

Jest taka kategoria smartwatchy, które nie działają na Androidzie Wear, więc nie muszą spełniać wymagań, które stawiałby przed nimi system. Dzięki temu, korzystając ze starszych i/lub mniej wydajnych podzespołów, producenci mogą składać urządzenia tańsze, przypominające klasyczne zegarki, choć niewiele bardziej zaawansowane od opasek sportowych. Takie jak GoClever FitWatch i FitWatch Elegance.

Dwa nowe gadżety GoClevera oferują to, czego moglibyśmy się od nich spodziewać, czyli:

Reklama
  • mierzenie pulsu,
  • mierzenie ciśnienia tętniczego krwi,
  • licznik spalanych kalorii,
  • krokomierz,
  • licznik przebytego dystansu.

Informacje te gromadzone są w aplikacji, która dostępna jest w wersji na Androida oraz na iOS.

Oprócz tego smartwatche poinformują nas o wiadomościach, terminach w kalendarzu czy pogodzie. Wszystko to wyświetlać się będzie na ekranie o średnicy 1,54 cala (Fit Watch) lub 1,3 cala (Fit Watch Elegance).

Zegarki potrafią też sterować migawką aparatu czy odtwarzaczem muzyki, zajmą się analizą naszego snu czy wydadzą sygnał dźwiękowy, gdy znajdą się zbyt daleko od smartfona. W razie potrzeby można przez nie rozmawiać, jako że są wyposażone w mikrofony. Producent przekazuje, że wbudowane baterie pozwolą na 2,5 dnia przeciętnego użytkowania.

Oba urządzenia spełniają normy IP55, ale ponieważ FitWatch Elegance wykonany został ze stali nierdzewnej (w wersji czarnej lub srebrnej), jest droższy. Jego cena to 249 zł, podczas gdy „zwykły” FitWatch kosztuje 139 zł.

 

źródło: GSMONLINE