Xblitz Touch (fot. Xblitz)

Xblitz Touch wygląda na całkiem przyzwoity smartwatch, ale wydaje się trochę za drogi

Segment smartwatchy jest już porządnie obstawiony, a mimo to na rynku regularnie debiutują nowe urządzenia. Xblitz Touch jest kolejnym z nich i chociaż wygląda na całkiem przyzwoity sprzęt, to wydaje się trochę za drogi.

Xblitz Touch w zasadzie niczego brakuje. Od razu trzeba jednak doprecyzować, że nie jest on „klasycznym” smartwatchem, ponieważ nie pracuje pod kontrolą systemu Wear OS. Przyjęło się jednak nazywać tak również zegarki, oferujące szereg funkcji smart i jednocześnie nie będące opaskami fitness.

Xblitz Touch wyposażono w kolorowy wyświetlacz TFT o przekątnej 1,3 cala i rozdzielczości 240×240 pikseli. Producent nie precyzuje jednak, czy jest on dotykowy, czy nie. Wiadomo natomiast, że do obsługi służy przycisk funkcyjny, umieszczony bezpośrednio pod ekranem.

Xblitz Touch (fot. Xblitz)

Xblitz Touch, jak przystało na smartwatch, oferuje wszystkie najpopularniejsze funkcje fitness, tj. liczenie zrobionych kroków, przebytego dystansu i spalonych kalorii oraz monitorowanie snu. Oprócz tego pozwala również zmierzyć tętno dzięki wbudowanemu pulsometrowi, odnaleźć zawieruszony smartfon i skorzystać ze stopera. Nie zabrakło też funkcji budzika wibracyjnego.

Xblitz Touch do komunikacji wykorzystuje moduł Bluetooth 4.2 i będzie współpracować z urządzeniami, pracującymi pod kontrolą Androida 4.4 KitKat i iOS 8.0 oraz nowszych wydań obu systemów. Niezbędne jest też zainstalowanie dedykowanej aplikacji Wearhealth. Po sparowaniu smartwatch może przekazywać powiadomienia ze smartfona.

Według deklaracji producenta, pojedyncze ładowanie wystarczy na od 5 do 7 dni pracy lub 15 dni w trybie czuwania bez korzystania z funkcji smart. Bateria ma pojemność 180 mAh i ładowana jest za pomocą złącza magnetycznego. Xblitz Touch ma wymiary 42x36x10 mm. Jego obudowa jest też pyło- i wodoszczelna – spełnia kryteria standardu IP68.

Xblitz Touch (fot. Xblitz)

Sugerowaną cenę Xblitz Touch ustalono na 199 złotych. Mnie osobiście wydaje się ona nieco za wysoka, ale oczywiście możecie mieć odmienne zdanie na ten temat. Smartwatch można kupić m.in. w >oficjalnym sklepie internetowym marki Xblitz<.

Źródło: informacja prasowa