Smartwatch z drugim wyświetlaczem na pasku i aparatem z zoomem – patent Samsunga | Tabletowo.pl

Smartwatch z drugim wyświetlaczem na pasku i aparatem z zoomem – patent Samsunga

Dołącz do dyskusji 0

Samsung pracuje nad inteligentnym zegarkiem, który byłby wyposażony we wbudowaną kamerę i drugorzędny wyświetlacz na pasku. Tak wynika z patentu zgłoszonego przez tę firmę do Biura Patentów i Znaków Towarowych Stanów Zjednoczonych (USPTO). I jest to całkiem fajny pomysł.

Schemat znajdujący się w zgłoszeniu wskazuje na to, że pasek zegarka miałby pełnić podwójną funkcję. Oprócz tej najbardziej oczywistej, polegającej na utrzymywaniu urządzenia na naszym nadgarstku, pasek miałby funkcjonować podobnie do panelu Edge w Galaxy S8, zapewniając dostęp do skrótów do ulubionych aplikacji.

Jedyną zaskakującą rzeczą jest w opisie informacja na temat obecności aparatu w smartwatchu, do tego z optycznym zoomem. Niby mogłoby to być przydatne dla tych, którzy chcieliby kompletnie zostawić smartfon w domu i na przykład pójść do pracy z samym zegarkiem. Jednak nie widzę jakoś specjalnie tego, żeby tak niewielka bateria utrzymała taki fotograficzny zegarek w stanie używalności przez cały dzień.

To, czy ten patent zostanie wykorzystany, to materiał na całkiem inną opowieść. Samsung ma w swoich zbiorach dokumentów pełno lepszych i gorszych projektów, za których realizację wcale nie zabiera. Dlatego jeszcze poczekamy, zanim zobaczymy taki smartwatch. No, chyba, że Sammy’ego ubiegną inni producenci.

zdjęcie główne: Samsung Gear S3 Classic

źródło: USPTO3dnews.ru przez Sammobile

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona