Niemal pięcioletni smartwatch Samsunga dostaje aktualizację. Wsparcie godne pochwały!

Jesteśmy przyzwyczajeni do tego, że z biegiem czasu coraz więcej sprzętów elektronicznych jest porzucanych, jeśli chodzi o wsparcie producenta. Cóż, taka kolej rzeczy. Tym bardziej niezwykłe jest, że Samsung wciąż pamięta o zegarku Gear S2.

Reklama

Recenzja Samsunga Gear S2 pojawiła się na łamach Tabletowo w listopadzie 2015 roku. Chyba nikt by wtedy nie pomyślał, że producent będzie wspierał tego smartwatcha tak długo. W końcu – to nie Apple, żeby po solidnych czterech latach z hakiem oferować opiekę programową. I fakt, Gear S2 może nie był ostatnio zbyt często aktualizowany, ale posiadaczy tego modelu czeka miła niespodzianka.

Aktualizacja prawie po roku przerwy

Jeśli ktoś nie zmienił Gear S2 na nowszy model jakiś przed marcem 2018 roku, to mógł wtedy cieszyć się z niezwykle przydatnej aktualizacji, niemal kompletnie odświeżającej interfejs smartwatcha.

Reklama

Update, który przygotował Samsung tym razem, nie jest w żadnym wypadku rewolucyjny. To bardziej zestaw pomniejszych poprawek, który pomaga zegarkowi ulepszyć zarządzanie energią. Zresztą, o ograniczonej puli zmian mówi rozmiar plików do pobrania – paczka potrzebuje tylko 6,79 MB.

Aktualizację wykrył serwis Sammobile, i na razie nie mamy sygnałów, jakoby zawitała do Polski. Jednak jeśli nadal nosimy Gears S2, możemy się jej spodziewać – prędzej czy później. Korzystacie z tego modelu smartwatcha?

źródło: Sammobile