Smartwatch od New Balance – RunIQ z Android Wear i GPS | Tabletowo.pl

Smartwatch od New Balance – RunIQ z Android Wear i GPS

Dołącz do dyskusji 0

Dokładnie rok temu firma New Balance ogłosiła, że pracuje nad smartwatchem opartym o system Android Wear. Zegarek miał się pojawić w sprzedaży do końca 2016 roku, ale… nie zdążył. Nic straconego, bo na tegorocznych targach CES 2017, New Balance w końcu pokazało światu swój zegarek. Można go już nawet zamawiać w przedsprzedaży.

Smartwatch można zamawiać w preorderze od dzisiaj. Do regularnej sprzedaży trafi już 1 lutego, a cena jaką przyjdzie nam za niego zapłacić, to 299 dolarów (około 1250 złotych).

Jeżeli chodzi o specyfikację tego urządzenia, to znajdziemy tutaj okrągły wyświetlacz 1,39 cala, monitor pracy serca, wodoodporność oraz moduł GPS. Producent deklaruje 24-godzinny czas pracy baterii. W przypadku ciągłego korzystania z GPS i pulsometru, może się on skrócić do około 5 godzin. Smartwatch jest napędzany procesorem Intel Atom Z34XX, ma także 512MB pamięci RAM oraz 4GB pamięci wewnętrzej.

Dodatkowo, producent przygotował kilka ciekawych smaczków, które ucieszą biegaczy. Przede wszystkim zegarek będzie mógł łączyć się ze Stravą, a to dla niektórych bardzo ważna informacja. Dzięki tej synchronizacji, będzie można publikować swoje treningi w Stravie, poprzez wbudowaną w zegarku aplikację. Oczywiście taki zabieg, będzie można wykonać dopiero po połączeniu się poprzez bluetooth ze smartfonem lub siecią Wi-Fi. Możliwa jest także współpraca z Muzyką Google. Dzięki specjalnej aplikacji, można pobierać swoje ulubione utwory, a nawet całe playlisty i słuchać muzyki wprost z zegarka, ale dopiero po sparowaniu ze słuchawkami bluetooth. Moduł GPS pozwoli śledzić kierunek, tempo i przebyty dystans. Zegarek pozwala także śledzić pracę naszego serca w czasie rzeczywistym i oczywiście pozwoli na odbieranie powiadomień po podłączeniu do smartfona lub sieci Wi-Fi.

Źródło: NewBalance przez DroidLife

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona