smartwatch NO.1 S10 (fot. NO.1)

Nie jest to zbyt znany producent, ale jego nowy smartwatch zapowiada się bardzo ciekawie

W Państwie Środka można znaleźć wielu producentów smartwatchy. Niektórzy są bardziej popularni, inni mniej. Do tego drugiego grona zalicza się NO.1, o którym większość z Was najprawdopodobniej słyszy po raz pierwszy. Jego najnowsza propozycja wygląda jednak bardzo interesująco.

Już na początku, gwoli ścisłości, wypada doprecyzować, że NO.1 S10 nie jest smartwatchem w klasycznym tego słowa znaczeniu, ponieważ nie pracuje na systemie operacyjnym WearOS czy Tizen. Śmiało jednak można nazywać go inteligentnym zegarkiem, gdyż mimo wszystko ma wiele wspólnego ze swoimi bardziej zaawansowanymi technologicznie krewnymi.

Reklama

NO.1 S10 wyposażono w 1,3-calowy wyświetlacz o rozdzielczości 240×240 pikseli, procesor Nordic NRF52832QFAA i baterię o pojemności 350 mAh. Według deklaracji producenta, taki zapas energii wystarczy na aż dwa tygodnie pracy. Koperta zegarka wykonana jest ze stali nierdzewnej 316, a jej górną część pokrywa szkło Corning Gorilla Glass. Ma ona średnicę 47 mm i grubość 15 mm, a do tego jest również pyło- i wodoszczelna – spełnia kryteria standardu IP68.

Klienci dostaną do wyboru trzy wersje: z paskiem silikonowym, skórzanym lub ze stali nierdzewnej. Na swojej stronie producent deklaruje, że wymiana paska jest prosta i nie wymaga użycia dodatkowych narzędzi, więc spokojnie każdy sobie z tym poradzi.

smartwatch NO.1 S10 (fot. NO.1)

Jeśli zaś chodzi o możliwości NO.1 S10, to oferuje on naprawdę sporo funkcji z zakresu fitness. Smartwatch potrafi mierzyć aktywność fizyczną podczas uprawiania różnych sportów, m.in. grania w koszykówkę, badmintona, tenisa stołowego i piłkę nożną oraz jeżdżenia na rowerze i biegania. Zegarek oczywiście liczy także zrobione kroki, spalone kalorie i przebyty dystans. Na jego pokładzie znajduje się też pulsometr, który może mierzyć nie tylko puls, ale także ciśnienie tętnicze.

Integralną częścią smartwatcha NO.1 S10 jest dedykowana aplikacja, która zbiera informacje o aktywności fizycznej użytkownika i na podstawie jej analizy proponuje dopasowany do jego możliwości trening. Zegarek oferuje także takie funkcje, jak stoper, monitorowanie snu i kompas. Urządzenie może też posłużyć jako fizyczny spust migawki w sparowanym smartfonie. Komunikacja odbywa się za pośrednictwem modułu Bluetooth 4.2. Oczywiście nie zabrakło również opcji informowania o przychodzących połączeniach i wiadomościach oraz powiadomieniach z aplikacji.

smartwatch NO.1 S10 (fot. NO.1)

Na razie nie wiadomo, kiedy dokładnie rozpocznie się sprzedaż smartwatcha NO.1 S10, ale zapowiada się on na jeden z ciekawszych inteligentnych zegarków rodem z Państwa Środka. Tym bardziej, że (przynajmniej na początku) ma on kosztować 35,99 dolarów, czyli równowartość ~135 złotych. Urządzenie z pewnością będzie można kupić w oficjalnych sklepach marki na platformach AliExpress i GearBest.

Źródło: NO.1