smartwatch Michael Kors Access MKGO
Michael Kors Access MKGO (fot. Michael Kors)

Nowe smartwatche z Wear OS od Michael Kors Access warto będzie kupić

Ostatnia aktualizacja:

Niejedna osoba, która przymierza się do zakupu smartwatcha, chciałaby m.in. płacić nim za zakupy. Nowe inteligentne zegarki od Michael Kors Access to umożliwiają, a do tego oferują sporo przydatnych, innych funkcji. I na dodatek ich ceny są całkiem w porządku.

Michael Kors Access Lexington 2 i Bradshaw 2 – specyfikacja, cena

Oba smartwatche wyposażono w okrągły wyświetlacz AMOLED o średnicy 1,28 cala (dpi = 328 ppi), który umieszczono w kopercie ze stali nierdzewnej o średnicy 44 mm i grubości 12 mm z paskami o szerokości 22 mm. Całość jest odporna na napór wody o ciśnieniu do 3 ATM. W Polsce do sprzedaży trafiły cztery wersje Michael Kors Access Lexington 2 – trzy kosztują 1699 złotych, natomiast jedna 1899 złotych. Michael Kors Access Bradshaw 2 jest zaś dostępny w trzech (dwóch za 1699 złotych i jednej za 1899 złotych).

Michael Kors Access Lexington 2 i Bradshaw 2 wyposażono również w procesor Qualcomm Snapdragon Wear 3100, 1 GB RAM i 8 GB pamięci wbudowanej oraz samodzielne moduły NFC i GPS. Co ważne, jako że oba smartwatche pracują pod kontrolą systemu Wear OS by Google, płatności zbliżeniowe za pomocą Google Pay powinny być jak najbardziej możliwe.

Na pokładzie Michael Kors Access Lexington 2 i Bradshaw 2 nie zabrakło też pulsometru i wsparcia dla technologii szybkiego ładowania (do 80% w 50 minut przez złącze magnetyczne) oraz możliwości sparowania ze smartfonami z Androidem (od 4.4 wzwyż z wyjątkiem Androida Go) i iOS (od 10.0). Warto jeszcze dodać, że smartwatche mają mikrofon i głośnik, więc umożliwiają przeprowadzanie rozmów głosowych (konieczne wcześniejsze podłączenie z telefonem, gdyż zegarki nie mają slotu na kartę SIM i nie są w 100% samodzielne).

Michael Kors Access Lexington 2 i Bradshaw 2 umożliwiają również słuchanie muzyki z kompatybilnych aplikacji (na pokładzie preinstalowana jest aplikacja Spotify), a do tego oferują „Extended Battery Mode”, który pozwala wydłużyć czas pracy na pojedynczym ładowaniu.

Michael Kors Access MKGO – specyfikacja cena

Jest to pierwszy smartwatch tego producenta z kategorii sportowych. Michael Kors Access MKGO wyposażono w 1,19-calowy wyświetlacz o rozdzielczości 390×390 cali i dpi = 328 ppi. Koperta wykonana jest z nylonu z aluminiowym okręgiem na górze, ma średnicę 43 mm, grubość 7 mm i paski o szerokości 20 mm. W Polsce dostępne są dwie wersje: złota z białym paskiem i cała czerwona – obie kosztują 1499 złotych.

Michael Kors Access MKGO, podobnie jak Michael Kors Access Lexington 2 i Bradshaw 2, również ma procesor Qualcomm Snapdragon Wear 3100, samodzielne moduły NFC i GPS, żyroskop, pulsometr i pracuje pod kontrolą systemu Wear OS by Google. W specyfikacji nie widzę natomiast wzmianki o głośniku, więc ten smartwatch najwyraźniej nie umożliwia przeprowadzania rozmów za jego pośrednictwem (mikrofon jest, do Asystenta Google).

Dodam jeszcze, że Michael Kors Access MKGO ma 512 MB RAM i 4 GB pamięci wewnętrznej, a jego koperta jest odporna na napór wody o ciśnieniu do 3 ATM.

Źródło: Wareable, Michael Kors