smartwatch Michael Kors Access MKGO
Michael Kors Access MKGO (fot. Michael Kors)

Nowe smartwatche z Wear OS od Michael Kors Access warto będzie kupić

Niejedna osoba, która przymierza się do zakupu smartwatcha, chciałaby m.in. płacić nim za zakupy. Nowe inteligentne zegarki od Michael Kors Access to umożliwiają, a do tego oferują sporo przydatnych, innych funkcji. I na dodatek ich ceny są całkiem w porządku.

Michael Kors Access Lexington 2 i Bradshaw 2 – specyfikacja, cena

Oba smartwatche wyposażono w okrągły wyświetlacz AMOLED o średnicy 1,28 cala (dpi = 328 ppi), który umieszczono w kopercie ze stali nierdzewnej o średnicy 44 mm i grubości 12 mm z paskami o szerokości 22 mm. Całość jest odporna na napór wody o ciśnieniu do 3 ATM. W Polsce do sprzedaży trafiły cztery wersje Michael Kors Access Lexington 2 – trzy kosztują 1699 złotych, natomiast jedna 1899 złotych. Michael Kors Access Bradshaw 2 jest zaś dostępny w trzech (dwóch za 1699 złotych i jednej za 1899 złotych).

Michael Kors Access Lexington 2 i Bradshaw 2 wyposażono również w procesor Qualcomm Snapdragon Wear 3100, 1 GB RAM i 8 GB pamięci wbudowanej oraz samodzielne moduły NFC i GPS. Co ważne, jako że oba smartwatche pracują pod kontrolą systemu Wear OS by Google, płatności zbliżeniowe za pomocą Google Pay powinny być jak najbardziej możliwe.

Na pokładzie Michael Kors Access Lexington 2 i Bradshaw 2 nie zabrakło też pulsometru i wsparcia dla technologii szybkiego ładowania (do 80% w 50 minut przez złącze magnetyczne) oraz możliwości sparowania ze smartfonami z Androidem (od 4.4 wzwyż z wyjątkiem Androida Go) i iOS (od 10.0). Warto jeszcze dodać, że smartwatche mają mikrofon i głośnik, więc umożliwiają przeprowadzanie rozmów głosowych (konieczne wcześniejsze podłączenie z telefonem, gdyż zegarki nie mają slotu na kartę SIM i nie są w 100% samodzielne).

Michael Kors Access Lexington 2 i Bradshaw 2 umożliwiają również słuchanie muzyki z kompatybilnych aplikacji (na pokładzie preinstalowana jest aplikacja Spotify), a do tego oferują „Extended Battery Mode”, który pozwala wydłużyć czas pracy na pojedynczym ładowaniu.

Michael Kors Access MKGO – specyfikacja cena

Jest to pierwszy smartwatch tego producenta z kategorii sportowych. Michael Kors Access MKGO wyposażono w 1,19-calowy wyświetlacz o rozdzielczości 390×390 cali i dpi = 328 ppi. Koperta wykonana jest z nylonu z aluminiowym okręgiem na górze, ma średnicę 43 mm, grubość 7 mm i paski o szerokości 20 mm. W Polsce dostępne są dwie wersje: złota z białym paskiem i cała czerwona – obie kosztują 1499 złotych.

Michael Kors Access MKGO, podobnie jak Michael Kors Access Lexington 2 i Bradshaw 2, również ma procesor Qualcomm Snapdragon Wear 3100, samodzielne moduły NFC i GPS, żyroskop, pulsometr i pracuje pod kontrolą systemu Wear OS by Google. W specyfikacji nie widzę natomiast wzmianki o głośniku, więc ten smartwatch najwyraźniej nie umożliwia przeprowadzania rozmów za jego pośrednictwem (mikrofon jest, do Asystenta Google).

Dodam jeszcze, że Michael Kors Access MKGO ma 512 MB RAM i 4 GB pamięci wewnętrznej, a jego koperta jest odporna na napór wody o ciśnieniu do 3 ATM.

Źródło: Wareable, Michael Kors