Spotify na Apple Watch (fot. Spotify)

To dobry dzień dla właścicieli Apple Watcha – mogą pobrać pełnoprawną aplikację Spotify na swoje zegarki

Chociaż właściciele urządzeń Apple bez problemu mogą korzystać z dedykowanej im usługi Apple Music, to niektórzy wybierają konkurencyjną platformę Spotify. Dziś szwedzki serwis poinformował, że udostępnił swoją aplikację na Apple Watch.

Beta testy Spotify na smartwatch Apple ruszyły zaledwie kilka dni temu, na początku listopada 2018 roku. Szwedzi dość szybko więc uznali, że jest ona gotowa do udostępnienia i w przeciągu kilku najbliższych dni dedykowaną aplikację będą mogli pobrać wszyscy właściciele Apple Watchy.

Jak informuje na swojej stronie Spotify, użytkownicy mogą bezpośrednio z poziomu smartwatcha włączać muzykę, wstrzymać jej odtwarzanie, przełączać utwory oraz przesuwać o 15 sekund aktualnie odtwarzany utwór bądź podcast. Oprócz tego mają także możliwość dodania materiału do ulubionych. Aby móc korzystać z ww. funkcji, niezbędna jest najnowsza wersja aplikacji o oznaczeniu v.8.4.79 – zostanie ona udostępniona dla wszystkich zainteresowanych w sklepie App Store w przeciągu najbliższego tygodnia.

Niestety, w tej beczce miodu jest i łyżka dziegciu. Użytkownicy nadal, tak samo, jak już podczas beta testów Spotify, nie mogą słuchać muzyki w trybie offline – muszą więc zapewnić smartwatchowi stały dostęp do internetu. Niewykluczone jednak, że w przyszłości się to zmieni, ponieważ serwis zapowiedział kolejne aktualizacje w najbliższej przyszłości.

Źródło: Spotify