SmartQ 10: ARM Cortex A-9, Mali-400 GPU i Android 2.2 | Tabletowo.pl

SmartQ 10: ARM Cortex A-9, Mali-400 GPU i Android 2.2

Dołącz do dyskusji 0

SmartQ, chiński producent elektroniki użytkowej, zaprezentował dziś swoje najnowsze urządzenie – 10. Tablet ten wyposażono w 9.7-calowy pojemnościowy ekran dotykowy o rozdzielczości 1024 x 768 pikseli, procesor ARM Cortex A-9, układu graficznego ARM Mali-400, 512MB pamięci operacyjnej RAM, system operacyjny Android 2.2 Froyo, żyroskop, czujnik natężenia światła, GPS, 3G, Wi-Fi oraz Bluetooth.

SmartQ 10 jest pierwszym tabletem z ekranem wykonanym w technologii piezoelektrycznej. Za tą trudną do zapamiętania nazwą kryje sobie nic innego, jak dobrze nam znana funkcja wielodotyku z rozszerzoną funkcjonalnością. Wyświetlacz wyposażony w tę technologię pozwala na jednoczesny dotyk w 10 miejscach nie tylko palcami, ale także rysikami (także tych starszych, bez imitujących fakturę ludzkiej skóry gąbeczek).

Jak dotąd nie mamy żadnych informacji o cenie SmartQ 10. Jednak biorąc pod uwagę obecność procesora Cortex A-9 stosowanego zwykle w budżetowych tabletach – będzie tanio. Dziennikarze z serwisu NetbookNews szacują, że koszt urządzenia nie będzie wyższy, niż 200-225$.

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona