Smartisan U1 – 5,5-calowy ekran Full HD, Snapdragon 615 i aparat 13 Mpix za 140 dolarów | Tabletowo.pl

Smartisan U1 – 5,5-calowy ekran Full HD, Snapdragon 615 i aparat 13 Mpix za 140 dolarów

Dołącz do dyskusji 0

Chińskie urządzenia przestały być już synonimem tandety i coraz częściej oferują znacznie lepsze parametry oraz jakość wykonania niż bardziej uznani rywale. Doskonałym przykładem może być model U1 od chińskiego startupu Smartisan. Mimo niskiej ceny na poziomie 899 juanów (około 140 dolarów) smartfon może pochwalić się dużym wyświetlaczem Full HD, a także wydajnymi podzespołami. Co jeszcze wyróżnia go na tle innych modeli z Państwa Środka?

Smartisan U1 będzie dostępny w wielu różnych wariantach kolorystycznych, ale widać po nich, że jest to telefon skierowany głównie do młodszej klienteli. Oczywiście do wykonania obudowy użyto plastiku, zresztą trudno oczekiwać w tym przypadku zastosowania szkła czy aluminium. Przede wszystkim całość prezentuje się estetycznie.

Przejdźmy już do samych podzespołów nowego Smartisana. Ekran ma przekątną 5,5 cala i adekwatną do niej rozdzielczość 1920 x 1080 pikseli. Za płynną i stabilną pracę odpowiada ośmiordzeniowy Snapdragon 615 z grafiką Adreno 405, uzupełniony 2 GB RAM. Na nasze dane, zależnie od wybranej wersji, otrzymamy 16 lub 32 GB pamięci wbudowanej.

smartisan-u1

Zdjęcia wykonamy za pomocą aparatu głównego 13 Mpix, bądź frontowej kamerki o rozdzielczości 5 Mpix. Smartisan U1 działa pod kontrolą Smartisan OS, który został oparty o Androida i oferuje spore możliwości personalizacji. Co ciekawe, smartfon trafi do sprzedaży 1 września – dwa tygodnie później producent udostępni aktualizację oprogramowania do wersji 2.0, wprowadzającej kilka zmian w interfejsie i nowe funkcje, m.in. szczegółowe statystyki aplikacji, które zużywają w tle najwięcej pamięci operacyjnej.

smartisan-u1-2

Smartisan U1 z 16 GB pamięci wbudowanej został wyceniony na 899 juanów, a wersja z 32 GB – 999 juanów (około 156 dolarów). W obu przypadkach stosunek ceny do oferowanych możliwości wypada znakomicie.

źródło: Smartisan przez Engadget, Android Authority

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona