Smartfony Xiaomi w Polsce - więcej informacji (aktualizacja) - Tabletowo.pl

Smartfony Xiaomi w Polsce – więcej informacji (aktualizacja)

Dołącz do dyskusji 0

W zeszły weekend zebrałam dla Was informacje, które w tamtym momencie miałam na temat szerszego wejścia smartfonów Xiaomi na polski rynek. Od tego czasu zmieniło się jedno – termin rozpoczęcia dystrybucji. Początkowo wiele wskazywało na to, że ta ruszy we właśnie kończącym się tygodniu, tymczasem musimy się uzbroić w cierpliwość. Ale spokojnie, jeszcze tylko kilka dni. Chcecie więcej informacji? Zapraszam!

Gdzie?

Z moich informacji wynika, że dystrybutorem smartfonów Xiaomi na Polskę będzie ABC Data. Mam na to kilka argumentów, ale najważniejsze są dla mnie dwa – potwierdziły mi to trzy niezależne od siebie źródła (chcące pozostać anonimowe), a na moją skrzynkę mejlową w ostatnich dniach trafiło zaproszenie na konferencję prasową tej właśnie firmy z enigmatycznym sloganem: „Na ten moment polski rynek czekał bardzo długo… (…) Koniec spekulacji”. Trudno nie połączyć ze sobą tych faktów. Zwłaszcza, że gdy zapytałam o to, czy chodzi o Xiaomi, w odpowiedzi otrzymałam: „Jeszcze nie mogę potwierdzić ;)”.

Udało mi się dotrzeć do informacji, że smartfony Xiaomi sprzedawane będą w kilku sklepach elektronicznych (zatem żaden z nich nie będzie miał wyłączności), m.in. we wspominanym przez Was w komentarzach Apollo (aktualizacja: wiele wskazuje na to, że jednak mają z innego źródła, tzn. z CKMEDIATOR) oraz w dużo bardziej znanym x-kom. Ale, jeśli moje dane się potwierdzą, tylko drugi z nich będzie oferował serwis gwarancyjny na terenie Polski (co ciekawe, Mi 5 ma mieć nawet gwarancję door-to-door). Tak przynajmniej chwali się x-kom we wpisie informującym o wejściu smartfonów Xiaomi do jego oferty, który… nie powinien jeszcze ujrzeć światła dziennego, a mimo wszystko można go wyszukać w Google (w aktualnościach na stronie – już nie).

Tabletowo.pl Smartfony Xiaomi w Polsce - więcej informacji (aktualizacja) Android Chińskie Ciekawostki Smartfony Xiaomi

Xiaomi Mi 5

W sprzedaży będą trzy modele

To do drugiej połowy przyszłego tygodnia raczej na pewno nie ulegnie zmianie – w sprzedaży mają być dostępne trzy smartfony:

Ceny?

Te na razie stoją pod dużym znakiem zapytania, ale będą niższe niż podawaliście w komentarzach. Spodziewam się, że będą następujące (biorąc pod uwagę oferty wspomnianych wcześniej sklepów) – widełki:

  • Redmi 3S: 699-789 zł,
  • Redmi Note 3: 799-819 zł,
  • Mi5: 1699-1799 zł.

Kiedy start sprzedaży?

Tak, jak wspomniałam, wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują na to, że sprzedaż rozpocznie się 22 września. A jeśli nie, to powinniśmy chociaż poznać wtedy wszelkie szczegóły na ten temat.

Pamiętajcie, że powyższe informacje wciąż nie zostały oficjalnie potwierdzone. Wiele jednak wskazuje na to, że zostaną – i to już w czwartek rano.

Aktualizacja:

Udało mi się dotrzeć do informacji, że telefony Xiaomi będą dostępne również w Komputroniku – już za kilka dni. Więc wszystko się zgadza ;).

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona