Xiaomi Mi Max

Smartfony Xiaomi w Media Expert – w zaskakująco dobrych cenach

Od oficjalnego wejścia Xiaomi do Polski nie minął jeszcze miesiąc. Wciąż jednak emocje z tym związane nie opadły. O ile jednak dotychczas urządzenia tego chińskiego potentata mogliśmy kupić z oficjalnej dystrybucji wyłącznie za pośrednictwem x-kom, tak teraz pojawiły się również w Media Expert. Co więcej, w zaskakująco dobrych cenach.

Mimo tego, że dziś niedziela, mocno daliście o sobie znać w komentarzach. Pojawiło się sporo informacji od Was, żebyśmy zbadali temat, o którym mowa. I faktycznie, wiele wskazuje na to, że niebawem Media Expert rozpocznie sprzedaż dwóch modeli Xiaomi – w kilku wariantach. Rozpocznie – bo póki co widnieje jedynie informacja, że „produkty są chwilowo niedostępne”.

O ile jednak po przejściu na desktopową stronę sklepu nie ma danych na temat cen smartfonów, tak na mobilnej wersji wszystko jest już podane. Dzięki temu wiemy, że ceny mają być następujące:

  • Xiaomi Redmi Note 3 16GB*: 799,99 zł,
  • Xiaomi Redmi Note 3 32GB*: 899,99 zł,
  • Xiaomi Mi Max 32GB: 1199,99 zł.

*Mowa jest o modelu zwanym przez wielu Redmi Note 3 Pro, który działa dzięki Snapdragonowi 650. Dla porównania, w x-kom dostępny jest wyłącznie model słabszy – z tym samym procesorem, ale z 2GB RAM i 16GB pamięci, w wyższej cenie – 999 złotych. Łatwo zatem wywnioskować, że podane wyżej ceny w ME są dużo, dużo lepsze. Gdybyśmy chcieli sprowadzać go bezpośrednio z Chin, musielibyśmy zapłacić ok. 560 złotych (ok. 685 złotych z podatkiem). W przypadku Mi Max 32GB cena sprowadzanego modelu powinna się zamknąć w ok. 850 złotych (ok. 1050 złotych z podatkiem).

W związku z powyższym jest kilka kwestii do poruszenia. Najważniejszą jest jednak to, czy smartfony pochodzą z dystrybucji ABC Data (firmy, która na ten moment jest jedynym autoryzowanym dystrybutorem Xiaomi w Polsce, ale i Europie) (- aktualizacja: już wiem, że tak nie jest), jakie mają wgrane oprogramowanie oraz czy są objęte dwuletnią gwarancją realizowaną na terenie naszego kraju. Dziś jednak trudno jest uzyskać odpowiedzi na te pytania – mam nadzieję, że uda mi się to zweryfikować jutro. I być może poznać również datę dostępności obu modeli.

Osobiście bardzo cieszy mnie, że smartfony Xiaomi są coraz szerzej dostępne w Polsce – w dodatku w coraz korzystniejszych cenach. Wkrótce z recenzji Mi5, Redmi Note 3 Pro i Redmi 3S dowiecie się dlaczego tak uważam ;).

źródło: mediaexpert; dzięki wszystkim za info!