Wzornictwo Sony stanie się bardziej okrągłe? Firma szykuje coś świeżego na MWC 2018 | Tabletowo.pl

Wzornictwo Sony stanie się bardziej okrągłe? Firma szykuje coś świeżego na MWC 2018

Dołącz do dyskusji 0

Pamiętam czasy, gdy smartfony Sony leżały w mojej dłoni lepiej niż jakikolwiek inny telefon. Czasy Xperii T i budżetowej Xperii J. Charakterystyczne wklęsłe plecki wyglądały obłędnie i wpływały na komfort użytkownania. Potem nadeszły czasy konstrukcji OmniBalance, której to Sony kurczowo trzymało się wiele lat. Możliwe, że na targach MWC będziemy świadkami małej rewolucji, bo Japończycy zamierzają zaprezentować w przyszły poniedziałek jakieś krągłości…

Choć Sony ma bardzo radosną twórczość, bo dość często wprowadza na rynek smartfony z wysokiej półki, tak jeśli chodzi o ich wzornictwo, to z grubsza nie zmieniło się od lat. Od kilku generacji flagowców mamy do czynienia z elektroniką zamkniętą w kształt prostokąta, ściśniętą między kawałkami szkła o mniej lub bardziej zaokrąglonych krawędziach. Spore ramki nad i pod wyświetlaczem sprawiają, że smartfony Sony są bardzo szybko rozpoznawalne.

Pamiętny Sony Ericsson Xperia T

Sony opublikowało krótką zapowiedź tego, czego możemy się spodziewać po prezentacji producenta na targach Mobile World Congress. Jest tym bardziej interesująca, że Japończycy wskazują w niej na zaokrąglenia. Czyli coś, czego na większą skalę nie widzieliśmy w smartfonach Sony od lat.

Join us. 26.02.18 #SonyMWC

A post shared by Sony Mobile (@sonyxperia) on

Zakrzywione plecki smartfonu (tym razem chyba raczej wypukłe niż wklęsłe) rzeczywiście mogą być czymś, co wyróżniłoby design Sony spośród produktów konkurencji. Dodajmy do tego przecieki sugerujące, że nowy topowy smartfon firmy będzie miał zaokrąglony ekran o proporcjach 18:9 i otrzymamy produkt, który nie będzie podobny do niczego, co do tej pory stworzył mobilny dział Sony. Albo: będzie podobny, ale nie będzie kolejną kalką.

Wszystkiego dowiemy się za tydzień, 26 lutego, gdyż to na ten dzień zaplanowana jest konferencja Sony. Wyczuwam lekki powiew świeżości przemieszany z wonią kwitnącej wiśni. Nowy designie, przybywaj!

Sony przestanie produkować lotniska pod ekranami smarfonów i w końcu zmieni design?

źródło: Sony przez PhoneArena

oiot.pl, czyli wszystko co chciałbyś wiedzieć o Internecie Rzeczy
– nowy serwis Tabletowo o Internecie Rzeczy. Sprawdź!

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona