Smartfony Samsunga z okrągłymi przyciskami? | Tabletowo.pl

Smartfony Samsunga z okrągłymi przyciskami?

Dołącz do dyskusji 0

Koniec z prostokątnymi przyciskami Home w smartfonach Samsunga? Nic nie jest przesądzone, ale koreańska firma najwyraźniej rozważa również takie rozwiązanie.

We wnioskach patentowych, jakie zarejestrował ostatnio Samsung, pojawiło się kilka pomysłów żywcem wziętych od konkurencji. Wszyscy chyba kojarzymy prostokątny, zaokrąglony nieco przycisk Home w smartfonach i tabletach koreańskiego producenta. Wkrótce może się to jednak zmienić, firma zastanawia się bowiem nad wprowadzeniem okrągłych przycisków.

Takich samych, jakie ma największy konkurent Samsunga – firma Apple. Czyżby również ten element koreański producent postanowił skopiować od konkurencji? Nie ma oczywiście żadnej pewności, że takie rozwiązanie pojawi się w przyszłych urządzeniach Samsunga. Co więcej, ostatnio przebąkuje się, że Apple zamierza w ogóle zrezygnować z fizycznego przycisku Home. Miałby on zostać zastąpiony wirtualnym przyciskiem. Być może więc Samsung wprowadzi podobne rozwiązanie, a nie okrągły fizyczny przycisk Home.

samsung-patenty2

Kolejny patent, jak zarejestrowała niedawno koreańska firma, dotyczy czytnika linii papilarnych. Od jakiegoś czasu czytnik ten dostępny jest w smartfonach Samsunga z poziomu przycisku Home – tak samo jak np. w iPhone’ach. Jednakowoż według zarejestrowanych patentów czytnik linii papilarnych miałby znaleźć się w innym miejscu. Na tylnej obudowie urządzenia.

Ciekawe, czy na któreś z tych rozwiązań zdecyduje się Samsung? A może firma po prostu stara się zabezpieczyć patentowo na wszelkie możliwe okazje?

Źródło: Sammobile

oiot.pl, czyli wszystko co chciałbyś wiedzieć o Internecie Rzeczy
– nowy serwis Tabletowo o Internecie Rzeczy. Sprawdź!

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona