Reklama

Smartfon z elastycznym wyświetlaczem już na początku przyszłego roku?

...to całkiem możliwe!

Podczas targów CES 2013 Samsung pokazał kilka prototypowych urządzeń z niestandardowymi wyświetlaczami. Pierwszy z nich – Samsung Galaxy Note Edge – już od roku jest dostępny na rynku. Na początku przyszłego roku prawdopodobnie oficjalnej premiery doczeka się kolejne rewolucyjne urządzenie.

Reklama

Pojawiły się informacje, że już na początku 2016 roku zobaczymy urządzenie z elastycznym, składanym wyświetlaczem. Dzięki temu będziemy mogli zamienić telefon w tablet po rozłożeniu obudowy.

Mówi się, że urządzenie będzie miało 5,7-calowy wyświetlacz, a za jego działanie będzie odpowiadał procesor Qualcomm Snapdragon 620 lub 820 wraz z 3GB pamięci RAM. Do tego nie zabraknie slotu na karty microSD, a także baterii, która najprawdopodobniej nie będzie wyjmowana.

Składane wyświetlacze w smartfonach czy tabletach mogą być kolejnym, rewolucyjnym krokiem. Ciekawi mnie tylko jak trwałe będą takie ekrany i czy będą mały jakieś praktyczne zastosowania. Może się bowiem okazać, że będzie to jedynie ciekawostka, która raczej nie będzie dostępna dla zwykłego użytkownika. Ja osobiście jednak patrzę z optymizmem na ten projekt. Czy słusznie? Dowiemy się może już w styczniu…

Dajcie znać co Wy myślicie o takim rozwiązaniu, a poniżej umieszczam film z CES 2013, gdzie pokazano między innymi prototyp elastycznego ekranu.