Smartfon z elastycznym wyświetlaczem już na początku przyszłego roku? | Tabletowo.pl

Smartfon z elastycznym wyświetlaczem już na początku przyszłego roku?

...to całkiem możliwe!

Dołącz do dyskusji 0

Podczas targów CES 2013 Samsung pokazał kilka prototypowych urządzeń z niestandardowymi wyświetlaczami. Pierwszy z nich – Samsung Galaxy Note Edge – już od roku jest dostępny na rynku. Na początku przyszłego roku prawdopodobnie oficjalnej premiery doczeka się kolejne rewolucyjne urządzenie.

Pojawiły się informacje, że już na początku 2016 roku zobaczymy urządzenie z elastycznym, składanym wyświetlaczem. Dzięki temu będziemy mogli zamienić telefon w tablet po rozłożeniu obudowy.

Mówi się, że urządzenie będzie miało 5,7-calowy wyświetlacz, a za jego działanie będzie odpowiadał procesor Qualcomm Snapdragon 620 lub 820 wraz z 3GB pamięci RAM. Do tego nie zabraknie slotu na karty microSD, a także baterii, która najprawdopodobniej nie będzie wyjmowana.

Składane wyświetlacze w smartfonach czy tabletach mogą być kolejnym, rewolucyjnym krokiem. Ciekawi mnie tylko jak trwałe będą takie ekrany i czy będą mały jakieś praktyczne zastosowania. Może się bowiem okazać, że będzie to jedynie ciekawostka, która raczej nie będzie dostępna dla zwykłego użytkownika. Ja osobiście jednak patrzę z optymizmem na ten projekt. Czy słusznie? Dowiemy się może już w styczniu…

Dajcie znać co Wy myślicie o takim rozwiązaniu, a poniżej umieszczam film z CES 2013, gdzie pokazano między innymi prototyp elastycznego ekranu.

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona